Červen 2011

Druhák je úspěšně za mnou....

30. června 2011 v 15:04 | Petusss

....po prázdninách mě čeká "třeťák"...OH MY GOT!


No když shrnu dnešní dopoledne. Ráno jsem pěkně zaspala. Místo v 7 hodin jsem vstávala v 8 hodin a autobus mi jel za 24 minut. Fakt jsem byla totálně ve stresu, takže jsem byla moc nenamalovaná a pořádně neupravená. Hodila jsem na sebe triko a rifle a běžela jsem na bus. Fakt debilní dopoledne. A to jenom kvůli tomu, že se nám rozdávalo vysvědčení až 9:15, kvůli tomu, že naše třídní učitelka má dvě třídy, nás a pak třeťáky.

A jak mi dopadlo vysvědčení
Nó mám 6 trojek, 4 dvojky a 5 jedniček. Možná že kdybych neměla ty neštovice, tak jsem mohla mít o 2 trojky méně. Ale jsem vůbec ráda, že mi ty trojky dala, pořád lepší než mít "ENKO" a zopakovat si to v srpnu.

• • •


A co budu o prázdninách dělat?
Hned zkraje července pojedeme s taťkou k mamčiný teťě do Prahy podnikat různé výlety a koncem srpna jedeme k moři do Černý Hory. Jinak budu doma a nebo jezdit na kole po ČR opět s taťkou.

Záchrana opeřence aneb Petusss zasahuje

26. června 2011 v 18:04 | Petusss |  Pepíčkův deník
Minulý víkend, mamka myla nádobí ve dřezu. Pepča chtěl jít do kuchyně tak jsem ho pustila a musela jsem ho tam donést. Tak tam skotačil a pořád něčím šumoval.
Jenomže pak mamka odešla někam ven a nechala dřez s plnou pěnovou vodou. Mamka mi ještě řekla, ať Pepíčka radši hlídám. Jenže on jako uplnej blbec tam okolo dřezu lítal a pořád do něj koukal a běhal okolo až najednou, nevím co ho to prostě napadlo, tam skočil. Já jsem zrovna seděla opodál u stolu tak jsem vyběhla k tomu dřezu a chudáčka plavajícího Pepíčka jsem vytáhla z té vody.

Fuj, jsem se uplně lekla a jak tam uplně v té vodě plaval chudáček, mi ho bylo uplně líto a ještě ta voda byla pěnová a mastná. Tak když jsem ho vytáhla, tak byl uplně mokrej. Pak jsem zavovala taťku, že se Pepa spadnul do dřezu. Ten zase začal na mě ječet, že jsem ho měla hlídat. Pak volal na mamku z okna ať jde okamžitě domů. Á to dybyste viděli, zas taková ostuda.

Tak jsme pak chudáčka Pepíčka museli trochu očistit a maličko vyfoukat aby nenanstydl a pustily jsme na něj lampu aby oschnul.

Naštěstí se mu nic vážného nestalo. Ale kdyby jo asi bych si to do smrti neodpustila.

Teď tu sedí vedle mě a má se čile k světu


Všichni nemůžou mít všechno co chtějí...

23. června 2011 v 14:37 | Petusss |  Aktuality
Dneska jsme se byli se třídou a skvělým učitelem na počítačovou grafiku na exkurzi do Velimi do firmy, kde vyrábějí spreje na deodoranty. Přivítala nás tam jedna milá paní a pak nám vysvětlovala výrobu jak se ty lahvičky na spreje vyrábějí. Bylo to docela zajímavý i když chvilkama trochu nudný protože pak přišel ještě nějaký pán, který nám také něco říkal, ale vůbec mu nic nebylo rozumnět, takže z toho vím uplný kulový :D

Poté nás ta paní vzala přímo k těm strojům, kde to vyrábějí. Všude ty flaštičky jezdily po pásech, různě se razily a potiskovali. Ze všeho nejvíc se mi líbil automatický pojízdný vozík, který bral palety s těmi deodoranty a vozil je někam pryč. A zajímavý na něm bylo že byl naprogramovanej a neřídil ho vůbec žadnej člověk, tak to trochu vypadalo jak robot :D

Když jsme odcházeli, tak jsme si tam losovali menší dáreček. Všichni si vylosovali tašku, kde byl deodorant, a jiné věci a já si prostě na mojí smůlu vylosovala velkej a neskladnej deštník :(. Mám doma takových deštníků. Jsem chtěla ten deodorant, ale tak co...

...všichni nemužou mít všechno co chtějí.


a tak to prostě je.

Pro ukázku jak to tam vypadalo jsem našla na jejich stránkách video, tak se můžete mrknoutFOTOGRAFIE - Letadlo ve vzduchu

21. června 2011 v 16:23 | Petusss |  Fotky
jednou takhle když bylo nádherné počasí jsem seděla venku na zahradě a pozorovala letadla. Když jsem uviděla v dálce toto okamžitě jsem domů letěla pro foťák a hned ho vyfotila. Kdyby chtěl někdo přesnější informace tak je to velký čtyřmotorový airbus společnosti Emirates (všimnete si ze spoda toho nápisu) a letěl někam do Spojených Arabských Emirátů. jednou bych takovýmhle letadlem chtěla letět. Já letěla pouze zatím jednou a to do Egypta a ještě malou mrchou, kde nebylo ani dostatek místa když donesli jídlo a bez obrazovky kudy letíte ( správný název obrazovky v letadlech je Airshow).
Možná že jsem častěji budu dávat fotografie letadel i těch kteří jsou ještě na zemi.

FOTOGRAFIE - Zatmění měsíce

19. června 2011 v 21:21 | Petusss |  Fotky

Celý den jsem se na něj těšila až ho uvidím. Nastala desátá hodina večerní a já stále nic neviděla. Byla hrozná oblačnost. Myslela jsem, že se na to vyprdnu ale pak kolem 22:10 jsem šla na balkon a uviděla jsem žářící se měsíc jako kdyby hořel. Honem jsem vzbudila mamku, která už spala aby se na to šla taky podívat. Pak jsem tam ještě sama seděla půl hodiny než vyleze ze stínu. Jenom mě mrzí, že jsem neviděla začátek, ale aspoň kousek a to mi bohatě stačilo.

První fotka je ještě ve stínu a na té druhé už vylejzá.

Už jsem 16 dní doma a nebaví mě to už

17. června 2011 v 11:51 | Petusss
16 dní doma je dlouhá doba. Neštovice se hojí a dělají se mi konečně stroupky. Chtěla jsem jít v pondělí do školy ale na nohou se mi nějak nehojí tak to vypadá že i ten příští budu doma.
Ani nevíte jak mě to doma nebaví.

"Všichni se těší na prázdniny a já se spíš těšim na to, až půjdu aspoň na pár dní do toho našeho ústavu"

No někdo si určitě říká že jsem blázen. Ani mezi lidi pořádně chodit nemůžu. Teda včera mě taťka vzal někam do marketu abych se doma nenudila.

Toto úterý babička s tetou přiletěli z Turecka a přivezli mi hodně moc věcí. Prý na mě to máš za to že tě babička nakazila :D. Tak aspoň mi udělaly radost.
• • •
Ve středu jsem pozorovala zatmění měsíce. Zezačátku jsem nic neviděla, protože bylo zataženo ale pak kolem 11 hodiny měsíček vykoukl. Tak jsem ho půl hodiny pozorovala z balkonu. Nějaké fotky jsem samozřejmě udělala, hned bych jsem je dala jenomže taťka si vzal foťák do práce, takže je vám asi neukážu. Stejnak se mi moc nepovedly :D

FOTOGRAFIE - Jarní kytička

11. června 2011 v 13:43 | Petusss |  Fotky
Měla jsem opět chuť něco vyfotit a mamčiny kytičky krásně vyrostly a udělaly květy. Tak jsem neváhala a jednu fotografii jsem udělala a aby dostala takovou "šťávu" tak jsem si jí dovolila ještě trochu upravit

KRESBA - Vesmírný výhonek od brambory

9. června 2011 v 9:17 | Petusss |  Kresba
Tentokrát jsme měli na ZUŠce hodně povedený a zajímavý téma. Měli jsme za úkol si představit výnonek od brambory ve vesmíru a potom ho nankreslit. No jak vidíte nedopadl docela špatně až na to že se to výhonku od brambory nepodobá a je mi uplně jasný, že si každý pod tím přesdstaví něco určitě jiného
Tak komentujte jak se vám líbí

FOTOGRAFIE - Vlaková výhybka

7. června 2011 v 13:31 | Petusss |  Fotky
Přeloučská vlaková výhybka. Fotografie má svůj takovej nádech

Design 27

5. června 2011 v 17:12 | Petusss |  Designy

Spokojenost: 94%
Doba: 5.6 2011 - x
Název: Parrots´paradise
Fotky: devianArt.com
Můj koment: NO už to fakt vážně nebyl dlouho novej design, ten předtím tu měl vydržel nejvíc ze všech a to chce potlesk, protože majitelka byla děsně líná udělat jinej. :D
Nakonec jsem se odvážila a stvořila tenhle
No abych pravdu řekla, mohl být hezčí. Kdybych si sním trochu víc pohrála ale docela se mi líbí takhle.
Tak co vy na něj. Líbí?