Říjen 2011

Podzimní prázdniny za námi a zítra zase začne škola

30. října 2011 v 16:55 | Petusss |  Aktuality
Achjo, jak ty prázdniny tak rychle utekly. To je hrozný, dneska jsme byli na nákupu v glóbusu a tam už normálně mají vánoční výzdobu a prodávají tam vánoční ozdobičky a umělý stromky. Ty mají dost téda. I když v úterý už bude vlastně listopad, ale mě prostě příjde ještě brzo na Vánoce.
________________________________________________________________________________

Taky bych už se konečně měla podívat na učení. Ve středu píšeme z ájiny velkou písemku a já nic neumím a ani se na to přes prázdniny nekoukla. To teda brzo có. Zítra snad nic nepíšeme a v úterý jedeme na výstavu Kontroverze do pražského Rudolfina. I když už jsem tam jednou byla ale to mě ani tak nevadí, já jsem ráda za každý výlet.

No tak snad už jsem řekla vše co jsem chtěla a teď bych se měla vrhnout na to učení tak áhoj a přeji všem pěkný zbytek dne.

...je cherche la région cruciale de ľåme, oú le Mal absolu s´oppose á la fraternité.

25. října 2011 v 21:00 | Petusss |  Aktuality
▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
....trocha francouštiny nó, ty jejich čárky jsou příšerný. Je to opsané z knihy, kterou teď čtu. Je od W. Styrona, máme jí v povinné četbě k maturitě. doteď jsem nebyla schopná nic přečíst, tak teď "teprv" začínám. To bude ale krásná maturita :D. Naštěstí ještě je tu přede mnou jeden rok. Do tý doby bude konec světa, tak proč to všechno číst :D Aspoň, že zítra se konečně pořádně vyspím, žádná škola, žádný učení, i když nám zas toho učitelé dali na učení mraky. Stejnak se nikdo učit nebude, vždy to pouze říká jak se bude šprtat a pak houby zlatej soude :D. Všechno to nechá na poslední chvíli. To mě něco trochu připomíná, že bych tohle dělala já? No jasně uhádla jsem správně :D.
○ ○ ○
Plány na prázdniny žádný nemám, spíš budu odpočívat a taky se možná pojedu podívat do města. No toť vše, tak BYE

FOTOGRAFIE - Vzpomínka na léto

21. října 2011 v 17:44 | Petusss |  Fotky

Vkládám opět novou fotografii, tentokrát je to mamčina kytka (nemůžu si vzpomenout na název). Fotografie je má "vzpomínková" na léto. Teď bych už vážně chtěla tu zimu, jet prostě lyžovat a koukat se na krásu sluncem třpytivého sněhu. Ale tím jsem trochu odbočila. Fotografii jsem trošku zase upravila, aby nebyla tak vybledlá. No nato že používám k fotografování kompakt tak zas to makro není špatný, chce to prostě zrcadlovku. Ale i tak se mi podle mého názoru zcela povedla.

FOTOGRAFIE - Pepíček momentky

15. října 2011 v 22:40 | Petusss |  Pepíčkovi fotky
Dlouho tu nepřibyly fotografie mého největšího ptačího miláčka, ano hádáte správně, jde o mého Pepíčka. Jednou takhle seděl u mě v pokojíčku na mém školním penálu, který mívám na rohu stolu, ještě říkám že to je jeho oblíbené místečko. Docela seděl v klídečku a tak jsem neváhala si vzít od taťky můj foťák, který si ode mně vzal a pořád ho nosí do práce, a fotila o sto péro :D. Světelný podmínky byly v tu dobu úžasné, sluníčko krásně svítilo tak byl Pepča dobře osvícený. Jinak ta první je uplně dokonalá, ten jeho pohled je prostě úžasnej. A já proč ty zvířata jsou tak fotogenický :D. Už mě to je uplně jasný :D.

Tak a teď je řada na vás, pište a komentujte ;)

Náš sobotní výlet: Exota Olomouc 2011

10. října 2011 v 17:36 | Petusss |  Aktuality
Tuto sobotu jsem jela s rodičema do Olomouce na výstavu exotického ptactva. Výstava se koná každým druhým rokem, tudíž už jsem se na ni dlouho těšila. K vidění bylo přes 250 druhů ptactva, jako jsou papoušci, holubi, tukani atd...
Byla jsem tam jako v ráji, papoušci jsou mí nejoblíbenější zvířátka. Nejradši bych si je vzala domů :D.
Fotografií mám z výstavy spoustu, ty nejpovedější sem dávám.
Taky tam jezdím z toho důvodu, že chci získat plakát té výstavy.
Před 2 rokama jsme ho tam nenápadně kradli z hlavních vstupních dveří, tentokrát jsme to chtěli udělat taky ale ptali jsme se jedné paní kde bysme ho mohli sehnat a ta nám řekla, že se dá koupit.
Tak jsme to tentokrát neriskly a asi za 25 korun jsme ho koupily a už mi visí na stěně v pokojíčku vedle toho minulého z roku 2009.
taky jsem si tam koupila placku s papouškem kterou jsem si dala na batoh.

Počasí bylo ještě docela nádherné ale před odjezdem domů jsme trochu víc zmokli. A to jsme byli asi 500 m od vlakového nádraží, z kterého jsme frčeli vlakem domů.

Za dva roky se tam snad pojedem podívat zase. Ale to je až za dlouho. ;-)


FOTOGRAFIE - Přímořská krajina

6. října 2011 v 21:51 | Petusss |  Fotky
Miluju přímořskou krajinu. Toto, pro mě velmi zajímavé místo jsem vyfotila na dovolený, když jsem jeli na výlet. Hrozně mě ta pláž zaujala a ještě ta tráva té fotografii dodala nádech. Hned bych se na to místo vrátila. Hned bych napravila to, co jsem zapomněla vyfotit. Za rok se tam možná vrátím a všechno co jsem chtěla ještě vyfotit tak napravím.
Na letošní prázdniny mám dobrý vzpomínky a ty mi nikdo nevezme.