Prosinec 2011

Poslední článek tohoto roku ♥

31. prosince 2011 v 16:56 | Petusss |  Aktuality

Už nám zbývá pár hodin do konce roku. Rok 2011 byl docela dobrý i když některé chvíle bych uplně vymazala ze své paměti a doufám že pro mě rok bude lepší než ten předchozí.

Silvestr opět budu trávit doma s rodinou, využiji toho že je naše menší rodina pohromadě :D. A o půlnoci se určitě půjdeme s dědou projít po naší "vsi" a budeme koukat na ty nádherný a někdy až přičmoudlý rachejtle.

Tak a teď je na řadě přání:
Přeji všem návštěvníkům mého blogu hodně úspěchů a zdraví v roce 2012, ať je pro Vás tento rok lepší než předchozí a taky bych chtěla popřát mé 12ti-leté andulce hlavně hodně zdraví.
S láskou Petusss

FOTOGRAFIE - Only with you

28. prosince 2011 v 14:25 | Petusss |  Fotky


Předtím než jsem uplně dodělala tuto fotografii jsme s kámoškou na internetu viděli takto podobně vyfocené ruce ařekli si, že bychom to mohli udělat taky. Tak samozřejmě jsem se musela toho ujat já a ona mi ten obličej na ty prsty nakreslila. Pak přišlo na řadu focení před zdí. Nějak mě nešla dobře natočit ruka, málem jsem si jí vykloubila ale nějak jsem to přežila. Asi další měsíc, kdy jsem na ty fotky narazila tak jsem si řekla že bych ten náš "projekt" mohla nějak dodělat. A tak jsem přemýšlela nad pozadím. Nakonec mě napadlo že bych mohla vyfotit adventní věnec a hodně ho rozostřit. Tento krok jsem také udělala a nakonec jsem otevřela photoshop a nějak to dodělala. Nakonec vznikl tento výtvor. Tak co na něj říkáte? Já vím že není originální ale někdy se vyplatí "opičit" se po někom a hlavně když při tom zažijete tolik zábavy.


Štědrý den je za námi!

25. prosince 2011 v 14:48 | Petusss |  Aktuality
I když včerejší dopoledne a odpoledne nebylo podle mých představ, včerejší večer už se vydařil na jedničku. Večer kolem šesté hodiny jsme čekali na taťku až přijede z práce, potom jsme se u dědy najedli, já měla jako každý rok kapra na bylinkách s bramborem, ostatní kromě mamky, která vůbec nejedla protože ráno zvracela měli obalovaného kapra se salátem. Po večeři jsme si u dědy rozdali dárky. Pak jsme šli k nám a tam jsme si taky rozdali dárky. Asi vás určitě zajímá, co jsem všechno dostala. Tady je fotografie:

• V kupě se nachází mobil, dřevěná figurína, kalendáře s papouškama, trička, zimní bunda, pyžamo s medvídkem, suché pastely na malování, fixy, propisku se jménem, náušnice a ještě tiskárnu s kopírkou a skenerem, která tu není protože jsem jí dostala už před měsícem a je jakoby k Vánocům :D.

Samozřejmě mám ze všech dárků radost a už se nemohu dočkat až si ty trička a tu bundu vezmu na sebe do školy :D.
A copak jste všechno dostali vy?

Vánoční nálada, pohádky, cukroví.

23. prosince 2011 v 16:58 | Petusss
Tak zase po roce máme tu vánoce
vánoční nálada všechny nás ovládá.

Dneska jsem se pořádně vyspala. Ráno jsem se chtěla dívat na pohádky ale místo nich byl pohřeb Václava Havla. Já vím že to byl významný člověk, ale už to s tím smutkem trochu přehání.
Dneska jsem s mamkou zdobila stromeček, máme pokaždý umělý. Zjistily jsme ale, že už je trochu opotřebovaný a tak možná příští Vánoce budeme mít živý. Teď se tu koukám na "jedničku", dávají Macha a Šebestovou.

A co jak se těšíte na zítřejší večer. Já už se docela těším, jenom mě vadí že tentokrát budou Vánoce na blátě, ale to se dá čekat, když bydlíme v Polabské nížině.
No nic jdu se dál dívat na pohádku, zítra se ještě stavím.


Už vážně potřebuji ty prázdniny jinak se z tý školy vážně zblázním!

17. prosince 2011 v 12:13 | Petusss |  Aktuality

,
Tenhle týden jsme psali jednu velkou pololetku za druhou. V pondělí to bylo ještě všechno dobrý, v úterý jsme psali slohovou práci, ve středu jsme psali z technologie na správu barev a z osvitových jednotek, ve čtvtek jsme psali z ájiny pololetku na dvě hodiny na kterou jsem se učila 4 hodiny jak debil a stejně z ní mám za 4 jako kdybych se vůbec nepřipravovala a v pátek jsme psali z výtvarné kultury. Opravdu tento týden byl stresový, ještě k tomu mi debilně změnily autobusy do Pardubic, zlatý časy kdy jsem jezdila normálně a všechno jezdilo normálně. Jo ještě v pondělí píšeme z polygrafie a matematiky. Naštěstí v pondělí mám naposledy školu a pak ty 4 dny mám praxi, na kterou se učit nemusím, takže ještě nějak musím "přežít" to pondělí a pak bude všechno v klidu. Budeme určitě zase dělat nějaký "PéeFka" a pak potřebuju dodělat knížku, kterou jsme si dělali kompletně sami se vším všudy.

• • •
Jinak tento den za týden jsou Vánoce. Už se na ně docela těším. Včera jsme byly s mamkou ve městě a koupila mi ještě jedno triko a pak jsem ještě koupila kámošce dárek :D.
Dneska sem ještě zajdu, ale teď jdu ochutnat dnešní oběd, tak zatím.

KRESBA - Kmen stromu omotaný větví

7. prosince 2011 v 18:26 | Petusss |  Kresba

Jako vždy se pokaždé těším, čím nás pan učitel zaskočí. Tentokrát nám opět dal dal práci poměrně těžkou, teda zdála se být těžká, ale jak jsem přišla na smysl tý kůry už to byla brnkačka. Museli jsme si všímat zaoblenost a správné stíny předlohy. No možná že struktura kůry mohla být lepší, ale nato že jsem kůru nikdy nekreslila tak je to postačující. Snad to jednou někam s malováním a také mým životním cílem dotáhnu. Jako to dotáhl světoznámý fotograf Robert Vano, se kterým jsme dnes se školou měli besedu. Vypravoval nám jeho věci ze života, jak se dostal k fotografování a co všechno zažil. Také nám ukazoval své portfolio, kde byli zejména mužské akty. No samozřejmě při prezentaci bylo pěkně hlučno, když se na plátně ukázal chlap s "pinďourem". Promiňte mi za ten výraz :D. No zkrátka se někteří chovali jak puberťáci. Hlavně druháci, se tam tomu nejvíc tlemily a dělali hluk při šuštění pytlíkama od brambůrek. :D
No teď jsem trochu odbočila od tématu. Ale setkání s tímto pánem bylo opravdu zajímavé.
No snad mi aspoň pochválíte mou tvorbu.

ÁDIOS Petusss

To je zas týden, to vám povim

2. prosince 2011 v 8:44 | Petusss |  Aktuality
V pondělí co jsem přijela z Prahy, kde jsme byli se třídou navštívit Senát, tak jsem uplně vyčerpáním lehla do postele. Večer jsem zjistila že jsem nemocná. Mám děsný kašel a rýmu a né a né ho vyléčit. Celý týden ležím v posteli a nic nedělám. To je zas týden tohleto, a zrovna když už nám zbývá pouze "pár dní" školy.
Po neděli už snad budu zdravá. Ou to zas bude dopisování sešitů.
No nic dneska se tu ještě mrknu, tak zatím pá.