Leden 2012

FOTOGRAFIE - Námraza na okně

28. ledna 2012 v 16:14 | Petusss |  Fotky

Tohle období zimy miluju. Ráno se probudím, venku mrzne a na okně se mi vytvoří námraza. Hrozně se na to ráda dívám. Nechápu, jak to ta zima dokáže. Fakt nádherná podívaná. Kdybych nemusela do té školy tak se na to koukám hodiny. Naštěstí včera se mi to splnilo. Jsem totiž nachlazená a tak jsem ve čtvrtek a pátek byla doma. I když mi moc nebylo dobře, tak jsem na to chvilku koukala a pak jsem si šla znovu lehnout. Samozřejmě fotografii jsem zkusila nějakou udělat. Tahle se mi prostě povedla nejvíc. Co na ní říkáte?

Tenhle víkend jsme chtěli jet na ty hory. Ale jelikož mám děsnou rýmu, tak asi nikam nepojedeme. Ale mamka mi slíbila, že možná někdy v týdnu pojedeme na večerní lyžování. A také někdy v týdnu se stavíme na chvilku v Praze. S mamkou jsme objednali lístky na divadelní Partičku a tak si potřebujeme do konce týdne vyzvednout lístky, takže zajdeme někam do obchoďáku, nejspíš do Palladia :P. Takže se moc těším.

Divný víkend

22. ledna 2012 v 13:30 | Petusss |  Aktuality

Pozn. k fotografii: včerejší výhled z mého okna
Snížek, snížek, snížek. Včera padla snížek bílý. Ale po pár hodinách začlo pršet, takže ze snížku nezbylo do rána nic.
Prostě divný víkend, chtěla jsem jet na hory ale zase jsme nikam nejeli. Příští víkend to snad výjde.

Po neděli mám zase školu. Na praxích mě to moc bavilo. Točily jsme video a fotily se v parukách. Příští praxe se taky budeme fotit a pak naše fotografie budeme překreslovat do vektoru.
Teď půjdu dělat něco do školy, musím přeložit jeden článek do češtiny a taky si něco přepsat do sešitu a kouknout se na učení. Pak asi pojedeme k babičce.
♥ ♥ ♥
Přeju pěkný zbytek dne. Čauky, mňauky :D

GRAFIKA - Plakát na mé vlastní písmo

17. ledna 2012 v 13:31 | Petusss |  Graphic Arts
Tak jste se konečně dočkali. Tady je ten slibovaný font, který momentálně vyrábíme na praxích. Já jsem ho měla hotový jako první. Tak mi učitelka ještě dala za úkol udělat na něj nějaký plakátek. Písmo byla velká piplačka, hlavně vytvořit ten otisk prstu byl asi tím nejtěžším oříškem. A pak už jenom stačilo udělat abecedu a bylo hotovo.

Tak co na něj říkáte?

Prostě jenom tři tečky

16. ledna 2012 v 16:48 | Petusss
Založila jsem si profil na gifyo.com. Je to hrozně bezvadné, dneska po škole jsem se na tom děsně vyřádila s Pepčou. Je to pjostě sjanda, jak by to řekl ten pán z Okresního přeboru.

Zítra mám po týdnu zase praxi, takže tenhle týden to bude pohodička. Taky se zítra zase těším až půjdu na zušku. Jsem pokaždé zvědavá co budeme kreslit.

Ohledně toho designu. Teď žádný asi vyrábět nebudu. Ale před měsícem jsem se o jeden pokoušela. najdete ho zde
tak se na něj mrkněte. Podle mě jsem ho udělala moc úzký, takže kdybych ho sem chtěla dát, tak bych ho ještě musela předělat.

FOTOGRAFIE - Fotografie nemá název, protože majitelka žádný nevymyslela

13. ledna 2012 v 17:51 | Petusss |  Fotky

"Konečně. Zaplať pánbůh. Je tu pátek." Už se to opravdu nedalo vydržet, všechny ty písemky. Dneska jsme psali poslední dvě z ekonomiky a informatiky. Jsem tak ráda že je to za mnou. Ještě přežít nějak pondělí a potom mám opět praxe.
• • •
No dost toho povídání o škole. Teď něco k fotografii. Okolo těch kolejí každý den chodím. Zrovna nám odpadly hodiny kvůli dnu otevřených dveří, tak jsem šla sama na vlak, protože ještě předtím jsem si došla na oběd, kam chodím ze třídy jako jediná :D. Měla jsem myslím ještě půlhodinu času, než mi jel vlak. A tak jsem vytáhla můj mobil a začala jsem mít opět fotografickou náladu. Chtěla jsem vyzkoušet jak na mém mobilu funguje snímání panorama. Myslím, že takovéto typy fotografií budu fotit častěji, protože jsem si tento typ snímání poslední dobou moc oblíbila.

Jakpak se líbí má fotografie vám. Jsem na vaše komentáře zvědavá. A taky se vás zeptám na jednu otázku. Chtěli byste tu vidět nový design nebo tenhle tu mám nechat?

Potřebuju víkend. Značka: Akutně!

10. ledna 2012 v 21:16 | Petusss |  Aktuality
Mám týden před uzávěrem známek. Další týden mám konečně praxi. A jak jsem psala v nadpisu nutně potřebuju víkend nebo se z té školy a z toho "učení na poslední chvíli" zblázním. Nic se mě nedaří. Známky jsou pro mě poměrně dobrý. jenom mě štve angličtina která mi vychází mezi 3-4. A to jenom proto, že "podělala" tu podělalou kontrolku, která se počítá víckrát. Ve čtvtek píšu opravku ale tu stejně nedám to bych prý musela předvést hodně velké výkony abych to dala na tu trojku. A i když to nedám, tak mě to je už celkem jedno, protože nervovat se kvůli čtyřce na výzo nemá opravdu cenu. Od nového pololetí začnu znova a snad už lépe.
•••
Dneska jsme ještě psali z literatury. Tu jsem naštěstí napsala dobře. Taky jsme dneska poslední hodinu koukali na Kytici. To byla zas prča. Všichni se zase ve třídě předváděli.

A taky se nejvíc těším na sobotu, protože se jedu s rodiči podívat na veletrh do Brna. Jezdíme tam každý rok a i když to tam je pořád rok od roku "zoufalejší", stejně tam ráda jezdím. Se tam zase pořádně najíme, teda spíš přejíme sladkostí a bombónů :D.

Už mě ty písmenka lezou krkem

5. ledna 2012 v 12:57 | Petusss |  Aktuality
Právě teď sedím na praxích u počítače, mám sluchátka v uších a poslouchám Evropu 2 a mám otevřený ilustrátor a vyrábím tu vlastní písmo. Řeknu vám vymyslet vlastní písmo není vůbec žádná hračka. A musíme z toho písma udělat celou abecedu. Já jsem vymyslela velmi zajímavý písmo, dokonce i učitel mi to pochválil. Ale řeknu vám už mě ty písmenka lezou vyloženě krkem. Ale zase lepší než sedět někde v lavici a poslouchat výklad nezajímavého předmětu.
Asi před hodinou nám tu v celý budově vypald proud, bylo by to super kdyby jsme šli domů ale jako na potvoru ho po čtvrt hodině zase zapli :(. Venku taky není zrovna moc nejlíp, celý den hrozně prší. ještě že má nová zimní bunda co jsem dostala k Vánocům má pořádnou kapucu. Deštník v tomhle nečasu nemá cenu nosit když fouká děsný vítr.

No měla bych zase pokračovat v abecedě. Až jí budu mít hotovou tak jí jsem na ukázku hodím. Tak zatím BYE BYE ;)