Duben 2012

Ať žije ředitelský volno aneb zítra se jede do Prahy

29. dubna 2012 v 21:20 | Petusss |  Aktuality


Zdravím všechny.
Včerejšek byl vážně luxusní. Proběhla menší opalovačka na na židli na zahradě. Trochu jsem si opálila ruce a nohy. Potom jsem si předala s kámoškou dárek. Ona mi dala takový zdobící třpitky a dvě kreslící plátna na malbu. Potom jsme šli vyvenčit její fenku. Prošli jsme to kolem Loučný a zpět. Po procházce na mě čekal opečený buřt na ohni. Dnes se nic zajímavého nedělo, taky jsem byla na zahradě a pak jsem si už něco dělala do školy.
Zítra jedu společně s rodinou na nákupy do Prahy neboli "Ať žije ředitelský volno." :D
Vezmeme to metrem na Chodov a pak zase pojedeme zpátky domů, protože taťka jede do práce na noční a já jdu na čarodky, budeme tam mít menší slučák se spolužákama ze základky.


A teď vtip pro zasmání:
Cikánka rodí, cikán jí svítí baterkou a vytahuje jednoho haranta za druhým.
Když vytahuje pátého, cikánka povídá:
"Ty, Juro, zhasni radši, ty potvory lezou za světlem!"
:D :D25.4. - it´s my BIRTHDAY DAY!

25. dubna 2012 v 17:29 | Petusss |  Aktuality
Zdravím.
Dnes je můj narozeninový den. Teď vám povim co všechno se mi nezajímavého stalo.
Ráno jsem se probudila jako pokaždé po šesté hodině. Než jsem odešla do školy tak jsem šla odkrýt klec Pepíčkovi, chudáček malej mi skočil na ruku a chtěl jít se mnou do mého pokoje abych si s ním hrála. Je totiž zvyklý o každém víkendu být u mně v pokoji. tentokrát jsem ho šoupla do klece a šla do školy.
Při cestě ve vlaku mě mí spolužáci překvapily narozeninovým přáním. Na praxích se nic zajímavého nedělo. Učitelka nám dala nějakou práci. Měli jsme za úkol vytvořit vizitky.
Po škole jsem jela domů. Večer mi pak mamka udělá dobrou večeři.


Teď se asi ptáte, co jsem dostala. Před týdnem jsme byli vybrat hodinky, který jsem si už dlouho přála. Pak mi také koupila modrou mikinu na knofličky z Time Out. Včera jsem dostala od dědy nějaké bankovky a marcipánovou figurku. A od mamky jsem ještě dostala bonbonky toffife, který už jsem skoro snědla :D. O víkendu dostanu dárek od sousedky(nyní jenom kamarádka protože označení sousedka jí přijde divná :D :D)
Po víkendu v pondělí pojedeme nakupovat do Prahy, ještě bych potřebovala nějaký svetřík a jarní boty nebo balerínky.

Nejhorší na devatenáctinách je, že už jsem naposledy náctiletá. Po dvacítce pak ty léta budou strašně utíkat a já nechci být stará :D. Ale to možná přemýšlím moc dopředu. :D
Já si užívám každý svůj den, protože žijeme na světě jenom jednou.

KRESBA - Pavouk

22. dubna 2012 v 21:34 | Petusss |  Kresba
zde větší náhled

Přidávám sem už trošku starší kresbu (asi 2 měsíce), kreslenou opět na ZUŠce. Nějak jsem na ní uplně zapomněla. Patlala jsem se s ní 2 dny, ale zvládla jsem ji celkem fajně. Když nám pan učitel dal na stůl obrázek s pavoukem, tak jsem uplně na něj vykulila očima s odvětkem, že to nikdy nenakreslím. Nakonec mi řekl, že je to má nejpovedenější kresba za tento rok. Jsem na sebe moc pyšná.
Zezačátku mi ten pavouk připadal jako přicuclé klíště, podle obrázku by to měla být tarantule, podle mé kresby je to tarantule po dietě :D.

Tak určitě komentujte, pište. Jsem na vaše reakce zvědavá ;-)

Odpolední odpoledne...

20. dubna 2012 v 19:52 | Petusss |  Aktuality

Pozn.k fotce: Tenhle starý foťáček jsem si zamilovala♥

Zaplať pánbůh, že už je tu pátek. V týdnu jsem se zase musela trochu učit na písemky abych neměla ty nejhorší známky. Učitelé nám už dali termíny na různé pololetky a velké poslední písemky, takže učeního mám ještě před sebou habaděj.
Dneska jsem snad poprvé v tomhle roce slyšela hřmít ale bouřka sem nějak nepřišla, nějak se nás to vyhlo, akorát dost pršelo.
Víkend budu mít takový volný a nejlepší ze všeho je, že jsme v pondělí dostali ředitelské volno. Jupííí. A pak nám začíná praxe, a na ty se nějak extra připravovat nemusím.
Úplná pohodička.


Taky vám chci předem oznámit že budu mít ve středu 19. narozeniny, moje poslední náctiny.
Ale to se vše dozvíte včas, určitě nějaký narozeninový článek napíšu.

Za chvilku si pustím televizi a budu koukat na Výměnu manželek. Někdy je dobré jak se mezi sebou ty dospělí hádají a nejlepší je pak ten konec mezi 8 očima :D. U toho se nejvíc nasměju.

Tak se mějte krásně...

MALBA - Papoušek na stromě.

15. dubna 2012 v 10:27 | Petusss |  Malba
Dlouho jsem tu nepřidala žádnou malbu tak teď jí tu máte. Včera jsem neměla nic na práci a už dlouho jsem chtěla zkusit udělat malbu zvanou Pop Art. Jeden spolužák ve škole je doma taky tvoří takže jsem se od jeho prací trochu přiučila abych zjistila jak je dělá. A aby to vypadalo jako obraz, tak jsem místo plátna to namalovala na obyčejnou kartonovou lepenku. Spolužák teda kreslí hlavně komiksový postavičky ale já jsem si vybrala jakovždy papouška. Kreslila jsem ho podle obrázku z deviantArtu. Příště zkusím vymyslet si něco svého, ale asi do sady ještě vytvořím další dva obrazy. Až budu mít po rekonstrukci mého pokoje, tak si je všechny pověsím na zeď. Teď je mám na takovém dřevěném stojánku ve tvaru stojanu na kreslení.

Určitě tento styl malby taky vyzkoušejte a pokud si nevíte rady určitě mi napište, určitě vum na ně odpovím.
A taky mi napište jak se vám malbička líbí...

FOTOGRAFIE - Potkáme se v cíli

11. dubna 2012 v 20:34 | Petusss |  Fotky

Zdravím, tak vám přináším další fotografii.
Jednou ráno, když jsem vstávala do školy jsem šla k mému oknu a roztáhla rolety a uviděla jsem nádhernou oblohu s čárami od letadel. Honem rychle jsem vzala foťák a hned si tu nádheru vyfotila. Taková rána mám ze všeho nejradši a nejlepší je při té podívané myslet na dobré věci a přemýšlet o nerealitě. Jsem trošku takový snílek. Ale někdy je dobré když se budu držet při zemi a žít v realitě. No ráda bych se vydržela dívat na tu oblohu ale musela jsem jít do školy.
Tuto fotku jsem nazvala: Potkáme se v cíli, no dyť přece každé letadlo musí letět do nějakého cílového bodu, kde nabere lidi a odletí s nimi na další cestu => "jéé zase ty moje nesmysly, už bychs tím měla vážně přestat :D".

Snad se vám tato fotografie líbí, a určitě napište jak se vám líbí a jak na vás zapůsobila.
Tomu já říkám Veselé Velikonoce

9. dubna 2012 v 11:41 | Petusss |  Aktuality

Jakpak se máte? A co bolí vás zadky? Mě teda vůbec.
Zatím tu na mě byl mladší soused s klukama a pak děda. A myslím si že už ani nikdo nepříjde. Nikdo totiž neví kde bydlim a ty naši kluci ze školy to mají ke mně docela daleko.

Ale tady u nás v ulici docela chodí dost koledníků a hlavně naproti k sousedům všichni chodí, teda jezdí. Tady to vypadá jako někde na parkovišti. Jinak já velikonoce moc nějak extra neslavim. Radši bych někam jela na kole, jenom kdyby tam nebyla taková zima. Ráno prý bylo sedm stupňů pro nulou....brrrr. Odpoledne určitě pujdu na zahradu se trochu slunit na lavičce.

Zítra nejdu do školy, jedeme se ZUŠ na nějakou výstavu linorytu, takže tam mám být až kolem desátý, tak se trochu ještě prospím.

Tak si užijte velikonoce v dobrým.

Když ptáčka lapají, pěkně mu zpívají...

7. dubna 2012 v 12:38 | Petusss |  Aktuality
>>> láskou bych svého nemocného Pepíčka sežrala :D

Zatím se celý prázdniny jenom válím. No moc si prázdniny takhle nepředstavuju, jsem totiž člověk, který pořád musí něco dělat, ale tak co se dá dělat, když všechny mé plány se nějak nevydařily. Kdybych už aspoň molha vytáhnout svoje kolo a vyjet někam. Jenomže bych asi zmrzla :D a ofoukla :D. Aspoň jsem včera byla s taťkou celý den u babičky

Teď po obědě pojedeme do města na nákupy a pak někam do zahradního centra koupit nějaký stromečky do zahrady, trošku tu naší zpustlou zahradu oživíme. A možná že zajedeme i do AFI paláce, zalíbila se mi tam jedna mikina, a já bych potřebovala nějakou novou na jaro.

Dneska venku dopoledne tak krásně svítilo slunce a teď to tam vypadá že bude každou chvíli pršet. To je teda počasí, to vám povim.You say HOLIDAY!

4. dubna 2012 v 15:59 | Petusss |  Aktuality

Zdravím.
Dneska to byl nádherný den. Byl skvělý už proto, že jsme jeli na výstavu nějakých fotografií na Pardubický zámek. Měli jsme tam být až v 9:30. Takže jsem se aspoň trochu vyspala. No byli jsme tam ani né hodinu. Učitel nás měl pustit kolem poledni ale nás pustil hned jak jsme tu výstavu zhlédli. Tak jsem potom šla za mamkou do práce a spolu a ještě s jednou její kolegyní jsme se stavily na obědě. Mamka pak musela jít zase do práce a já šla do Afi paláce. Mají všude nádherný
věci ale neměla jsem sebou tolik peněz, tak jsem si akorát koupila nový brýle v C&A.


- Dneska večer ještě jedeme do kina na Febiofest na nějaký film, který ani nevím jak se jmenuje. Prý to bude nějaký drama a mamka mi řekla že to je smutný. Je to o nějakých verlybách. Ale tak když dostala mamka lístky zadara, tak proč né, že :D.


A copak jste dneska dělali vy?

Šeredný aprílový den

1. dubna 2012 v 22:00 | Petusss |  Aktuality

Včera a dneska bylo vážně šeredně. Jednou je hezky, pak prší, potom sněží a do toho fouká. No ták, co to jé tohleto za hnus. Děsně se v takovém počasí nudím, když nemůžu jít někam ven. Ono mi stačilo když jsem teď v sobotu šla s dědou se podívat na nějakou zahrádkářskou výstavu. Když jsme šli tam, tak bylo ještě tak normálně ale když jsme šli zpátky, tak začalo hustě šněžit, pršet a ještě do toho foukalo, že jsem byla opravdu celá mokrá. Snad takhle nebude zítra když pojedu ze školy...grrrr.
Musím vymyslet nějaký plány na velikonoční prázdniny. Vypadá to nejspíš na nějaký shopping in our city Pardubice or big shopping in Prague.
Teď se tu s mamkou koukáme na Hlas československa. Taťka je zas "jakovždy" v hospodě :D.
Pepča už taky spinká v kleci. Poslední dobou pořád jenom spí a žere. Je totiž nějaký nemocný, chudinka.

No tak se mějte, a přeji mnoho úspěchů v týdnu.