Červenec 2012

Ale nač stahovat kalhoty, když brod je ještě daleko.

28. července 2012 v 14:02 | Petusss |  Aktuality
Je to jako můj splněný sen. Už konečně můžu říct, že dnes je pořádný léto se vším všudy. Už dopoledne jsem se koupala v bázénu a byla jsem tam namočená přes půl hodiny. Potom jsem taťkovi pomáhala s grilem. Ogrilovali jsme si makrely a měli jsme k obědu.
Teď sedím doma, popíjím coca colu a za chvíli se zase chystám jít do vody. Odpoledne se to má zase kazit. proč prostě nemůže být jeden týden hezky bez nějakých přeháněk a bouřek. Už odmalička pamatuji, jak bylo týden hezky, potom zapršelo a bylo zase hezky. Teď je tomu naopak. Co se to vůbec s naší zemí děje? To asi nikdy nepochopíme.

Příští týden chci s taťkou jet někam na výlet. Je ještě spousta míst, který jsme nenavštívili. Přes tyto prázdniny mám slíbený výlet do Terezína, potom do Prahy na židovský hřbitov. No a ještě určitě něco taťka vymyslí. Taky mám naplánováno jet s kamarádkou do Prahy na nákupy, ale to podnikenem až nebude vedro. No a 15. srpna odjíždíme do Černé Hory. Ale to už bude konec prázdnin.
Ale nač stahovat kalhoty, když brod je ještě daleko a půlka prázdnin ještě před námi.
Také se dnes budu dívat na ÓČKO, protože "Všichni lidé jeli na Konopiště na Partičku (beze mně)". Ale stejně bych tam asi nejela, lístek je docela drahý a sedět tam v tom vedru, to mi za to opravdu nestojí. Budu živé vstupy sledovat hezky doma a večer budu od osmi sledovat hodinový přenos, to zase bude prča

A co vy? Taky jste se už koupali a budete sledovat Partičku z TV jako já?

Normální prázdninový týden

25. července 2012 v 16:20 | Petusss |  Aktuality
Před týdnem mi skončil anglický kurz. Jsem ráda, že je to už za mnou, protože to vstávání na tom bylo nejhorší. Skamarádila jsem se tam s jednou holkou. Jmenovala se Veronika a byla o rok starší než já a bydlela asi 10 km od mého města, tudíž jsme spolu jezdily stejným autobusem a chodily jsem spolu na oběd a do Afi paláce. Ostatní lidi v kurzu byly taky fajn, převážně tam byli samí starší dospěláci ale mě to nevadilo. Stejně jsme tam všichni mezi sebou mluvili anglicky a taky někdy s nima často byla zábava. A proto že jsem dokončila kurz, jsme každý z nás dostal diplom :D.

Včera bylo konečně nádherně. Odpoledne jsem se koupala doma a po hodině u kámošky a potom jsme šli s jejím pejskem na procházku. Dneska už je to s počasím trochu horší, štve mě totiž že je pod mrakem ale ono možná lepší. Tak jsme dneska s taťkou vyrazily do Holic do muzea Dr. Emila Holuba. Nedávno to tam celé rekonstruovali, tak jsme se tam jeli podívat jak to tam vypadá. než jsme jeli domů, tak jsme se stavili na obědě, takže jsem ještě teď přejedená :D.


Anglický týden

15. července 2012 v 21:55 | Petusss |  Aktuality
Tak jakpak se máte? Já se mám výtečně. Každý den něco podnikám. Včera jsem byla s kámoškou venku. Vzala jsem sebou i foťák, chtěla jsem nafotit slunečnicové pole. Potom jsem byla u ní doma a ona mě fotila, jakože "umělecké fotografie", ale některé se vážně povedly. :D

No a teď k nadpisu.
Příští týden budu mít opravdu anglický týden, protože od pondělí do neděle budu chodit do letního aglického kurzu, kde budu skoro celý den a myslím si že na blog nebudu mít čas. protože v nekterých dnech si po kurzu zajdu do Afi. Já se prostě musím naučit pořádně anglicky, já tu maturitu prostě chci udělat a s tím jak na tom teď bídně jsem, bych ani necekla. A v dnešní době je angličtina velmi důležitá, a ve škole nás prostě nic nenanučí, když s naším učitelem o něčem jenom kecáme a nevěnujeme se pořádně tomu, čemu bysme měli.


• já ve slunečnicovým poli

Můj "model" Pepíček

12. července 2012 v 21:05 | Petusss |  Pepíčkovi fotky
Přikládám zde 3 nové fotografie mé andulky Pepíčka. Už je na těch fotografích zřetelně vidět jeho stáří. Už si zaslouží klídeček a pohodový život. Už není prostě co býval. Vždy posedává v kleci a jednou za den mi ho mamka donese ke mně do pokoje na můj penál, na kterém rád sedává. Taky dost často chodí po zemi a zobe drobky. A pak zase se doprošuje jít do klece a zase potom pak spí.

• jeho oblíbené místečko - můj penál


Nějaké ty aktuality by taky mohli být

10. července 2012 v 21:02 | Petusss |  Aktuality
To je ale nádherně viďte. Dneska jsem byla s taťkou u babičky. Sekali jsme u ní trávu a já jsem jí pomáhala vyplejvat chodník od plevelů. Stejně jsem to celé nedodělala, protože bylo horko. Potom jsem celé odpoledne byla doma.
Zítra jedu s mamkou a taťkou do Prahy. Mamka tam jede pracovně si něco vyřídit a já s taťkou se někam půjdeme podívat a pak možná všichni zajedeme někam do obchodního centra. Tak snad si tam něco koupim.

Včera jsem byla u kadeřníka. Vůbec jsem nevěděla jak bych si to chtěla nechat ostříhat, tak jsem mu prostě řekla, aby mě zkrátil konečky a ofinu, vůbec jsem netušila že mě to vzal tolik. Tak jsem byla překvapená. Mé vlasy byly už přerostlé a potřebovaly nějakou změnu. A změna je prostě život. nahoře je má fotografie, kterou mám i facebooku.

Taky se díváte na Comeback? Já ano. Tento sitcom miluju.
Vždy se u toho tolik nasměju.
A co říkáte na můj nový účes?


Úžasná dovolená

7. července 2012 v 12:20 | Petusss |  Aktuality
Dovolená v Českosaském švýcarsku proběhla bezvadně. Byli jsme ubytovaní v nádherném penzionu blízko německých hranic. Pokoj jsme měli uplně pod střechou, takže jsme měli nádherný výhled na okolní lesy.
Na výlety jsme jezdily hlavně do Německa, protože jsme tam nikdy nebyli. První den jsme navštívili město Dresden, tam jsme omrkli jejich letiště a pak jsme cestou po dálnici našli čirou náhodou Elbe park, kde byl jeden obchod za druhým. Tam mě nejvíc zaujala prodejna s gumovýma medvidkama, no nemohla jsem odolat a jeden kilový sáček gumových medvídků jsem si koupila. Potom jsme ještě jeli na konec Dresdenu kde jsme šli na takovou visutou lanovou dráhu.
Druhý den jsme byli opět v Německu, tentokrát jsem navštívili lázeňské město Bad Schandau, pěkně jsme si to tam prošli a nakonec jsme se projeli jejich starou tramvají která vedla někam k vodopádům, tam jsme ale nešli.
Třetí den jsme zajeli zase do Německa do města Altenberg, kde mají zimní bobovou dráhu, kde jezdí opravdové závody na bobech a skeletonu. Molhi jsme si to tam celý projít a dokonce si i do jednoho bobu sednout, samozřejmě že ten bob nebyl na dráze ale mimo :D. Do toho bych opravdu nešla :D. A potom jsme ještě zašli do Tiských stěn, kde jsme si to skalní město celé prošli.
Poslední čtvtý den jsme jeli domů, cestou jsme se stavili ještě v Ústí nad labem v OC Forum a pak jsme ještě zajeli do Prahy do Fashion Areny. Stejně jsem si nic nekoupila ale v OC Forumu se mi líbily krásný šaty bez ramínec s volánkovou sukní, moc mě slušely ale nato z jakého byly materiálu se mi zdály moc drahý, tak jsem si je nekoupila. Snad někde seženu levnější.


• Cestou tam mě taťka zavez ke hradu Hazmburg abych si ho mohla vyfotit