Listopad 2012

Možná příjde sníh...

29. listopadu 2012 v 15:57 | Petusss |  Aktuality
Celý týden je zatím v pohodě. Ve škole je všechno fajn až na nějaký písemky a ředitelský volno, který dostali jenom některé třídy, protože nebyla volná třída, jelikož se montují nová okna - to si teda pospíšily viďte :D. Super teda je že, mě minulý víkend bolelo v krku a dneska se mi to vrátilo - fakt super, to jsem zrovna potřebovala :D....grrr!.
Taky je super, že nám dneska a zítra odpadnul tělocvik. Už od rána čekám, kdy k nám do nížin přijde sněžení. Už se těším na ty kalamity. To zas budou zprávy, že na Pardubicku napadlo 2 centimetry sněhu, silnice jsou ucpané a tvoří se kolony :D. Prý to k nám příjde navečer. Jen jestli zase nekecají.
Taky pokaždé příjdete domů ze školy a nic se vám nechce dělat? U mě tohle probíhá každý všední den kromě pátku a dnů, kdy mám praxe. O víkendu mě čeká vyrábění jednoho adventního věnce se čtyřma svíčkama a pěti adventních věnců s jednou svíčkou. Všechny budu dělat pro rodinu. Ještě potřebuju někde nakrást větvičky :D. Pokaždý chodíme s mamkou večer po městě a trháme je normálně ze stromů :D. Já vím, že se to nedělá ale kupovat si je nechci. Určitě jsem hodím nějaké fotografie. A včera mi přišel dárek k Vánocům, který mi fakt udělal radost a který si schovám pod stromeček. Asi jste zvědavý, co to je, ale já vám to prozradím až po Štedrým dnu.


Jakpak to u vás vypadá se sněžením? A taky budete zapalovat svíčku o nedělních adventech?

FOTOGRAFIE - Zvědavá sýkorka

22. listopadu 2012 v 19:08 | Petusss |  Fotky

Dnešní den byl se stylu domácího lenošení. Měla jsem být na praxi ale jelikož tam nefungoval proud z důvodu nějaké opravy, tak jsem dostala volno. Ráno jsem se probudila kolem devátý hodiny a pustila si film. Potom jsem šla ven doplnit sýkorkám krmítko jednou celou slunečnicí a v tom mě napadlo, že bych si jednu mohla dát na své okno a tím "ty potvory" přilákat abych je mohla fotit hezky zblízka. Tak jsem jim to tam připravila a neuběhla ani půl hodina a už se tam objevil první hladový krk. Na focení jsem musela použít svůj mobil, protože foťák si bere taťka do práce (GRRR...KILL MY DAD). Tak jsem je dnes celý den pozorovala, jak si dávájí do zobáčků. Tato fotografie je ze všech těch nepovedených nejhezčí. Jenom škoda že je na okně ta voda a špína. Máme starý okna a ty už nemají tak dobré těsnění a už nejdou opravit. Ale zase je dobrý že tato voda v zimě při velkém mrazu "čaruje" tuhle nádheru. Už se na to zase těším.
O víkendu zkusím vyfotit hezčí fotografie se sýkorkama.


Zítra už bohužel musím do školy. Naštěstí máme jenom tentokrát 4 hodiny, protože je den otevřených dveří a to ještě máme až od druhé hodiny. Takže pohoda, klídek a tabáček.
V tomto týdnu jsem si byla s mamkou vybírat šaty na maturák. Zatím mám vybraný takový dlouhý růžový, ale o víkendu ještě zajdeme do jedný půjčovny. Pokud si tam ale nevyberu tak si vezmu ty růžový. Ehm samozřejmě že si je půjčím :D.


Určitě chci slyšet vaše reakce na fotografii. Předem děkuji za každou vaší reakci.

Make American smile and shoot it!

16. listopadu 2012 v 17:33 | Petusss |  Aktuality
Pátek, pátek, pátek. Jako každý jiný pátek. Zaplať pánu bohu za něj! Týden školy byl teď opravdu velký výmaz. Každý den jsme psali písemky a dvakrát v týdnu jsme měli nultou hodinu od 7:10. Museli jsme si nahradit 2 předměty o který jsme přišli minulý pátek, kdy jsme byli na exkurzi v Kolínských tiskárnách. A náše přiblblá a komunistická zástupkyně ředitele nám to předem zakázala někam jezdit, když jsme maturitní ročník. Ale to jsme nemohli vědět když jsme ty dny předtím byly na praxích. Prostě je to čůza. Tak jsem kvůli tomu musela vstávat v 5 hodin. A to jsme ještě psali tu hodinu písemku. Fakt ubíjející ten týden byl.

Náš pan učitel nám tento týden dal fotografie ze stužkováku. Bohužel jsem si je od něho nestáhla protože nemám 5 GB flashku. Stejně jsou všechny fotky hrozně tragický a skoro na žádný se netvářím normálně. Akorát na jedný společný vypadám o trochu líp než na těch tragikomediálních :D. Tu společnou mám fakt ráda. Všichni tam mají americký úsměv.


Najdi mě tam? Nevidíš mě? Jsem ta co je uprostřed a ukazuje rukou peace a má černé triko a eifelovkou.
To byla velká party hard. Všichni byli celkem nabumbaný a já byla v pohodě. Akorát mě po vodnici bylo trochu blbě, ale to se časem zlepší :D

To máme krásnou stužku, žé. No zas tak dokonalou ji nemáme. Jenom je trochu velká. Chtěli jsme ji udělat do tiskových barev CMYK( jsou to barvy kde je, azurová, purpurová a žlutá barva a černá), ale vyšly z toho barvy světle modrá, růžová, žlutá. Akorát ta černá zůstala černou jak by měla správně být. Teď jí každý den nosím na mojí tašce Paul Frank. myslím, že opičce sluší. :D
V sobotu o víkendu jedu s rodiči do Brna. Vánoce se blíží a já nemám nakoupený ani jeden dárek, jak pro rodinu, pro kámošku a ani pro sebe.

A co vy? Už máte nakoupený nějaký dárky na Vánoce. A jak se vám líbí stužka?

MALBA - Abstraktní jablko

4. listopadu 2012 v 18:17 | Petusss |  Malba


Ano, ano. Je tu další moje malba, kterou jsme malovali na ZUŠce. Opět si pan učitel vymyslel téma jablka. Ale tentokrát jsme je měli pojmout jako opravdoví malíři a malovat je volnější rukou a né tak realisticky. Malovat temperami mě opravdu baví. Miluju barvičky a miluju štětec. Malovat takové malby je pro mě velkou radostí. Je to divné ale je to tak. Teď už jablka nekreslíme ani nemalujeme. Minule jsem kreslila úhlem mouchu a studijní kresbu větvičky jabloně. Ta se mi také docela povedla ale tu vám ukážu až příště i s další domácí kresbou boty. Těšte se.

• • •

Tak co říkáte na jablíčka? Chci vědět Váš názor. Za každý komentář jsem vždy moc ráda.

Pátek se rovná kalby svátek

2. listopadu 2012 v 16:25 | Petusss |  Aktuality
Už od pondělí jsem si říkala, ať už je konec týdne, ať už je konečně pátek. Vůbec mi ten týden neutíkal. Teď se to konečně splnilo. No ale proč je tento pátek pro mě tak důležitý asi nevíte. Dnes máme se třídou STUŽKOVÁÁÁK. Ááá, to bude něco. Pro ty, kdo to neví, tak to je třídní večírek, kde budou i naši učitelé a budou se s námi bavit a povídat si. A naše třídní nám rozdá, stužky s naší třídou a s mottem, který jsme si vybrali. Už se docela těším. Bumbat tam samozřejmě alkohol moc nechci, no ale uvidím jak to dopadne. Ani ne za hodinku budu muset běžet na autobus abych tam byla včas. Máme ho v jedné menší nejmenované restauraci.
O víkendu sem přidám malbu a kresbu, tak se máte na co aspoň těšit.
Jinak zjišťuji, že začínám být pěkně závislá na instagramu. Pořád tam prostě přidávám nějaký fotografie-kraviny. A koukám se na fotografie mých ostatních přátel.

Tak se mějte nádherně.