Prosinec 2012

Sbohem roku 2012

31. prosince 2012 v 17:32 | Petusss |  Aktuality
A je to tady, rok nám utekl jako voda. Kdybych ho měla celý zrekapitulovat, tak tu budu celou dobu. Hodně věcí se změnilo. Ale tento rok jsem měla celkem úspěšný. Dodělala jsem třeťák, a teď jsem už ve čtvťáku. Je to šílený že za půl roku maturuju. No lepší na to nemyslet. :D

Dnes budu silvestr trávit doma s rodinou. A jako každý rok půjdeme s dědou o půlnoci k nám na kopec pozorovat ohňostroj. Budu si nejspíš něco dělat do školy, zjistila jsem že toho mám moc a taky si musím připravit výkresy na přijímačky na vysokou školu, kterou budu dělat už začátkem ledna. Potom budu koukat na silvestrovskou partičku na kterou se už moc těším.
No aspoň se nebudu nudit.


Přeji všem návštěvníkům mého blogu hodně štěstí, úspěchů

a hlavně hodně zdraví.


FOTOGRAFIE - Hrátky se zimou

28. prosince 2012 v 13:55 | Petusss |  Fotky
Začátkem období, kdy začala být ta opravdová mrazivá a sněhová zima, jsem vzala foťák "na procházku" naší zahradou. Slunce mi krásně svítilo na objetky, které jsem fotila.
První fotografii jsem nazvala ZMRAZKY a druhou jsem nazvala HRA ZIMY. Poslední fotografie se mi líbí asi nejvíce. Ale každá má pokaždé to své kouzlo.
Tak se kochejte a pište Vaše názory.


Pohádky, cukroví, dárky a radost

25. prosince 2012 v 17:29 | Petusss |  Aktuality
Tak zase nám to uteklo. Štědrý den je fuč a další bude opět až za rok. Asi jako každý rok, jsme včera večeřeli po šesté hodině. Potom si rozdali dárky a pak jsme koukali na pohádky a filmy. Včerejší den se vážně vydařil.
Dneska to už tak není. Ráno jsem vstávala kolem desáté hodiny a koukala jsem na Z pekla štěstí 2. Miluju tu pohádku, protože je to má oblíbená z dětství, měla jsem dokonce i plakáty, který mi děda přinesl z tiskárny a trochu jsem do té pohádky byla zažraná :D.

Asi vás zajímá, co jsem dostala. No tak dostala jsem peníze, brož a náušnice se sovičkou, pyžamo, tričko, knížku o exotickém ptactvu, kalendáře s papouškama, diáč 2013, čokoládu na první pomoc při alergii na školu (tu budu zvláště potřebovat na maturitu), a pak takové drobnosti. Nejvetší radost mi udělal grafický kreslící tablet, který jsem také dostala.Je s ním docela sranda psát i malovat a ovládání s ním je docela snadné. Jenom budu muset potrénovat kreslení, už jsem si k němu stáhla dobrý program, který umí tvořit digitální malbu. určitě vám potom některé výtvory ukážu až se stím pořádně naučím malovat :D.
A teď se pochlubte vy, co jste dostali.


Vánoční pohodička

23. prosince 2012 v 16:09 | Petusss |  Aktuality
Venku prší, táta dělá rybí polévku, mamka kouká na televizi a já sedím v pokoji pouštím si písničky z youtube. Takhle u nás vypadá ta vánoční pohoda :D. Jen je teda blbý, že sníh který přes noc napadl asi do zítra nevydrží, ale co, třeba nějaký ten zbytek tu bude :D.
  • Od rána mám zapnutou televizi a koukám na pohádky, cpu se polévkou od oběda a užírám zákusky a cukroví. Ještě dneska jsem dozdobovala stromeček, který jsem včera nestihla. Dárky už mám finálně všechny zabalený. Stejně už ty vánoční zvyky nedodržuji tak jak jsem je dodržovala v dětství. Holt nám to utíká a my stárneme. Pamatuji si minulé Vánoce a teď jsou tu další. Snad tyhle budou lepší než ty předchozí, zatím ale vychází vše tak jak má být. Tak očekávám, že se nic nepokazí a nikomu nic nestane.Už teď dopředu přeji všem

krásné Vánoce a pěkné Vánoční svátky a spoustu nádherných potěšujících dárků a hlavně hodně zdraví, štěstí a rodinné pohody.


Tak se zase vrátíme do prázdninového světa

21. prosince 2012 v 16:29 | Petusss |  Aktuality
Je to tu. Konečně jsou od zítřka prázdniny. Tenhle týden jsem měla do čtvrtka praxi. Práce bylo dost, pořád jsem seděla u počítače a dělala PF pro zákazníky. Pak jsem balila do kartónů velký obrazy na plátně, který tam tisknou. No je to menší oddych od školy.
Dneska jsem měla poslední den školy. Ještě jsme psali písemku z polygrafie. Doufám, že budu mít nejhůř za tři.
Jinak jsem dneska byla ve škole na tři hodiny jenom. Já vím, že to nemělo cenu tam vůbec jezdit ale tu písemku jsem si vážně musela napsat, jinak bych byla neklasifikovaná. Po škole jsem jela domů. Do města jsem radši už nešla, protože mě je uplně jasný, co všechno se tam dělo :D.


Také se těšíte, až budou o Vánocích dávat pohádky a starý dobrý "pecky"?

Na tohle já se těším celý rok, že nebudu muset vstávat, pustím si televizi z postele a budu koukat na pohádky a cpát se cukrovím až mi bude blbě. Ještě by bylo super, aby na štědrý den sněžilo, ale podle předpovědi má být +12°C. No počasí změnit nedokážeme.

Dnes budu s mamkou balit dárky. Také už mám "vánočně" uklizeno. Mamka tady taky běhá s hadrem a všechno otírá, co se dá. Stromeček budeme zdobit o víkendu. Opět ho budeme mít modro-stříbrně ozdobený. Na tom našem umělým stromku ty barvičky jdou nejlíp. Předtím jsme měli červený ozdoby a oranžový ale ty na něm tolik nevynikly.

A co vy, také už se těšíte na Vánoce? A už máte zabalené dárky?

FOTOAKTUALITY - 12.12.2012

15. prosince 2012 v 15:28 | Petusss |  Fotoaktuality
No, magický datum, je magický datum. Zrovna jsem seděla ve škole, měli jsme zrovna předmět polygrafický materiály a naše učitelka zrovna zkoušela celou hodinu. Já se modlila abych zrovna v tu hodinu a v tu minutu mě nevyvolala, protože jsem čekala až to magické datum budu mít na mobilu a budu si ho moct vyfotit. To byly panečku nervy. Nakonec jsem to stačila vyblejsknout a zkoušení jsem se nemusela bát, protože na mě řada nedošla :D.


#Já vím, že kvalita obrázku není uplně nejlepší, holt jsem to fotila z mobilu, jednou funkcí, která umí fotit věci uvnitř telefonu.

Taky jste si něco přáli? Já ano, ale říkat vám to nebudu :D

Tak takhle se mi to líbí

5. prosince 2012 v 14:10 | Petusss |  Aktuality
Tento týden vládne u mě doma vládne naprostá pohoda. Za 2 týdny a 4 dny jsou Vánoce, to znamená že půjdu 7x do školy a 4x na praxe. O víkendu chce jet taťka na advetní trh do německých Drážďan. Musím se do té doby pořádně vyléčit. Akorát mamka tu nemoc ode mně chytila, takže uvidíme jestli vůbec někam pojedeme. Zítra bych už měla jít na praxi ale moc se mi tam nechce, na ten den to snad ani nemá cenu a v pátek už do školy musím, protože máme polygrafii na který nesmím chybět. Sníh se venku pořád drží ale pomaličku taje, což je docela blbý, protože jsem chtěla jít ven fotit.

Opět se mi teď sýkorky prohání po okně a mlsají slunečnici a koukají na mě do okna. Je to tak roztomilý. Dneska taky chodí mikuláš s čertem a andělem. Byly doby, kdy jsme s holkama chodily po městě a naháněli jsme je. No v našem případě zlobili. A oni nám pak za to svazovali ruce, a klukům dávali za triko kečup a stříkali je nějakou vodou s chilli papričkama. Naštěstí mě svázali jednou akorát ruce, jinak jsem jim vždy dokázala zdrhnout. Mám krásný vzpomínky na svou pubertu a dětství. Miluju si prohlížet starý fotografie a poslouchat při tom svojí oblíbenou hudbu.

K Mikuláši už žádný sladkosti od rodičů nedostávám, akorát děda mi už včera dal čokoladový kalendář s těma okýnkama. Včera jsem snědla už asi 4 čokolády, myslím si že do štěrdýho dne nevydrží. Teď, když jsem doma, tak mám pořád chutě na sladký. Místo čaje tu popíjím kofolu(samozřejmě nevychlazenou), protože jsem čaje přepitá.

Zatím se mějte báječně.

P.S.: Už se nemůžu dočkat jednoho dárku k Vánocům :D


FOTOKTUALITY - Ranní sníh

4. prosince 2012 v 17:45 | Petusss
Přináším Vám novou rubriku Fotoaktuality. Budu zde vkládat fotografie, spíše takové momentky z dění mého života. Pokaždé k fotografiím budu přidávat krátký komentář, obvykle na 2 až 3 řádky. Víc né. Hodně pokoukání.

http://distilleryimage10.s3.amazonaws.com/f80b9de43de411e2bee422000a1fc31e_7.jpg

#Ranní probuzení se do zasněžené krajiny, aspoň, že jsem nikam nemusela, když jsem nemocná. Miluju se na sníh dívat z okna ale nesnáším chodit v těch největších chumelenicích.


Welcome December!

1. prosince 2012 v 16:22 | Petusss |  Aktuality
Tak jsem opět tu. Asi všichni vědí, že je dneska 1. prosince. letí to teda šíleně. Za 24 dní je Štědrý den. Spoustu toho nemám nakoupený. V týdnu asi nic neudělám, jelikož mám šílenou rýmu a nic se mi nechce dělat. Tak tu sedím s notebookem na posteli mám na sobě mikinu, piji teplý čaj, vedle sebe tunu kapesníků a koukám do okna na létající havrany Za hodinu asi pojedu s mamkou do města, potřebuju nějaký věci na advetní věnec. Potom nás taťka nabere v obchodě a pojedeme domů. Já vím že bych měla být doma ale co si člověk nevybere sám to nemá :D.


Dneska venku bylo docela krásně. Trochu mě štvalo, že jsem nemohla jít někam ven. Bylo krásné slunečné počasí na vytvoření snímků prosincové krajiny. Ale rýma mi to neumožnila. Tak snad budou jiný nádherný a jasný dny.
Ten obrázek v tomto článku jsem dělala cělý sama. Trošku jsem chtěla oživit článek.


Už týden se rozmýšlím, jestli mám udělat nový design. Vůbec mě nenapadá téma a s čím by měl design být. jestli s vánoční tématikou, zimní tématikou anebo uplně s něčím jiným. Zase si říkám když udělám vánoční design tak ani né za měsíc skončí, když udělám zimní design tak ten tu bude celou dobu. A když neudělám žádný design tak se z toho nezblázním. Trochu jsem to přehnala. A proto tu po dlouhé době zakládám anketu: Jaký design byste tu chtěli mít.
Je to jenom taková anketa určená pro mě a stejně se nakonec rozhodnu já. Jenom chci vědět váš názor. Nic víc.