Leden 2013

Tři týdny bez školy a čekání maturák

27. ledna 2013 v 15:20 | Petusss |  Aktuality
Týden co týden jsem vyčkávala na to až příjde toto období, kdy od dnešního dne půjdu do školy až 3 týdny. Je to divné ale je to tak. Teď v týdnu mám praxi, tak ve škole vůbec nebudu, v čtvrtek je vysvědčení, který dostanem až 15. února a pátek je prázdninový den. Další týden mám jarní prázdniny, který máme tentokrát jako první a po prázdninách mám zase praxi a do školy půjdu jenom v ten pátek. No není to pohodička?! No, radši bych chodila do té školy, protože máme nacvičovat nástup na našem maturáku a nic ještě nemáme pořádně promyšleného. teď v pátek jsme něco zkoušeli ale zatím nám to vše vychází na minutu a půl. No snad se k něčemu normálnímu dokopem.

Když už mluvím o maturitním plesu, v pátek jsem byla s kamarádkou na maturáku podívat se na mojí bývalou spolužačku ze základky. Také jsem tam byla účelem, abych omrkla, jak to na takových plesech vůbec chodí. Ples měli opravdu hodně vydařený i nástup měli úžasný. Jenom mě trochu víc bolely nohy z lodiček, který jsem měla poprvý na noze a vlastně poprvé jsem v nich tak dlouhodobě chodila.

• nástup na šerpování

• šerpování

• společné focení s ní, tu fotku od fotografa co nás fotil radši nechci vidět :D

Jó Petruško, budeš si muset na podpadky prostě zvyknout. Máš v nich vydržet ještě na svým maturáku. No, když jsem přežila tenhle přežiju v nich i svůj. Dál to radši komentovat nebudu.

Tento víkend jsem celý skoro proležela válením v posteli v pyžamu a tunou kapesníků. Rýma mě zlobí už od čtvrtka. Potřebuju se do prázdnin uzdravit abych mohla podniknout to, co jsem si naplánovala. Chci jet na hory lyžovat a potom chci jet do Německa ať už za nákupy nebo za kulturou. Nejlepší by bylo oboje :D, ale za jeden den se to všechno stihnout nedá.

A co vy plánujete na jarní prázdniny a kdy je vůbec máte vy?

KRESBA - Větev a moucha

11. ledna 2013 v 17:09 | Petusss |  Kresba
Tak opět je tu před námi další víkend. Dnes jdu s rodinou k nám do školy volit prezidenta. Teď když mám chvilku času, tak vám tu hodím dvě z mých docela (ne)povedených kreseb, které jsem také dávala do svých prací na talentovky do Plzně.
Tyhle co vám tu ukazuji se našemu učiteli velmi líbí a na "paspartě" vypadají opravdu nádherně, prý by si tyto kresby pověsil na zeď do obýváku :D. Nevím jestli jsou vážně povedené. Ta větvička je možná pěkná ale ta moucha je velký hybrid s divnými křídly. Tak se kochejte a hledejte chyby, je jich tam dost :D.

Zvětšenina větve


Zde je větev společně s mouchou

Bohužel Plzeň mi nevyšla

9. ledna 2013 v 15:52 | Petusss |  Aktuality
Tak a máte mě tu zase zpět. Jestli jste četli předchozí článek tak jistě dobře víte, že jsem jela dělat talentovky na univerztu do Plzně. Teď vám povím jak se to všechno odehrálo. První den jsem s taťkou vstávala po 3 hodině abychom stihli 1. vlak jedoucí z Pardubic do Kolína, tam jsme přestoupily na rychlík do Prahy a v Praze jsme přešli na vlka do Plzně. Potom jsme se dopravili k univerzitě abych tam mohla předat desky s výtvory (především kresby a malby). Budova byla uplně úžasná a veliká. Venku vyseli velké bilbordy s výtvory studentů. No po předání jsme si kousek prošli Plzeň. Konečně jsem viděla to slavný Náměstí Míru kde běžel nahatý Rudolf Hrušínský nejml. ve filmu Discopříběh. No a potom jsme jeli domů.
Druhý den jsme tam jeli zase. Ale to už jsem nemusela tak brzo vstávat a naštěstí jsme tam jeli autem takže největší pohočka. Kolem jedné hodiny odpolední, vyseli na nástěnce lidi postupující do druhého kola. Bohužel své jméno jsem tam nenašla. Ale i tak jsem dobrá že jsem měla 7 bodů a nebyla jsem nejhorší, někteří měli doknce i dva body. Trochu jsem čuměla když jedna holka tam nesla obrovský plátno a na tom měla nějakou figuru. Obraz vypadal jak když ho támhle ukradla někde v galerii. Ta holka byla nakonec 1. ze všech, ani se jí nedivím. No a já si pak vyzvedla své výtvory zpět a jeli jsme domů. Cestou jsme se stavili ještě v Plaze, zašla jsem hlavně do Pimkie, hihi. :D

Ta budova mě nejvíc uchvátila svým designem a těmi bilbordy

A tady jsou mé výtvory se kterýma jsem se před ostatníma mohla "jít vycpat" :D


Dneska jsem po dvou dnech byla ve škole. Celý den byl pohodový. O dvou češtinách jsme nic nedělali, akorát nám učitelka říkala známky na výzo a docela mě nasrala, prý mi dá asi čtyřku a už mě nedá šanci se nechat vyvolat. Já jsem si to chtěla opravit zkoušením na který jsem se učím pravidelně a ona né ne už asi zkoušet nebude že máme dost známek. Kecy, prdy beděry. No snad to nějak dopadne. na občanku učitel ani nepřišel :D a o ájině jsme si počítali zameškanost v hodinách. A po ájině jsme šli domů, protože je na naší škole den otevřených dveří. Po dlouhé době brzo doma je opravdu nádherný pocit. Teď vlítnu na učení kterýho mám zatraceně mnoho :D.


V květnu podám určitě další přihlášky na nějaké vysoké nebo vyšší umělecké školy a prostě budu to pořád zkoušet dál, dokud se někam nedostanu.
Tak se mějte a děkuju blogu.cz za to že jsem byla v pondělí blogem dne. ;)

Tady se zase někdo fláká

3. ledna 2013 v 13:43 | Petusss |  Aktuality
Kdopak se to tu celé prázdniny fláká a učí se naposlední chvíli. Áno uhodli jste správně. :D Pokaždý před prázdninama si říkám že si vezmu učení a do ruky a budu se učit jak mourovatá. Hmmm....kecy, prdy. Na všechno kašlu a nechávám vše na poslední chvíli. Aspoň, že jsem ještě dneska doma. Na praxích mi dali volno, stejně bych tam byla jenom dneska a zítra mám školu. nějaké hodiny nám ale odpadli a místo těch máme počítače. Zítra akorát se spolužačkou píšeme z technologie pololetku.

Nuda s flaškou.

V pondělí tam totiž obě nebudeme. Ona jede na hory a já jedu do Plzně dělat talentovky na univerzitu. Chci sama sobě dokázat, že na to mám. Budu tam nejspíš až do čtvrtka a pokud se jim nebudou líbit mé domácí práce tak tam budu jen do úterý.
No nic mám ještě fůru práce a ještě se musím učit. odpoledne jedu do města si ještě koupit nějaký potřeby na talentovky. Tak bye bye.