Březen 2013

Fotoaktuality - Můj maturitní ples

17. března 2013 v 18:13 | Petusss |  Fotoaktuality
Na svůj maturitní ples, jsem se těšila "jak malá Petruška" už od začátku čtvrťáku, vlastně už od prváku. Je to vlastně zážitek, který je jednou za život. Nikdy na něj nezapomenu a klidně bych dala ještě repete. Opravdu se nám vydařil nato, že jsme se třídou všechno scháněli a vymýšleli nástup na poslední chvíli. O tom už jsem se několikrát zmiňovala.
Kdo neví, tak ples se konal v pátek 8. března. Poté čtyři dny po tom se oběsil náš spolužák (více předchozí článek). Ples jsme měli společně ještě s jedním oborem naší školy.
Na ples jsme všichni museli dorazit dřív a musely nacvičovat menší generálku na nástup a jestli nám vychází hudba na nástupy na šerpování. Kolem 7. hodiny večerní začali přicházet lidi a postupně si sedali ke stolům. Já tam byla se svou skoro celou naší famílií a s mojí kamarádkou. Jako první nastupoval druhý obor, ty žádný maturitní předtančení neměli, měli jenom nástupy na jednotlivé šerpování a pak schrabovali peníze. No potom jsme přišli na řadu my. Měli jsme jedno kratší a celkem zábavné vystoupení a po vystoupení nám naše třídní dávala šerpy. Také jsme schrabovali nějaké mince a co jich tam bylo. Teď v pondělí je budeme asi počítat. Potom na plátno promítli náše maturitní video. Točili jsme se třídou harlem shake, po celý naší škole. No točení byla jedna velká bomba a strašně jsme se u toho nasmáli. No a potom byla tancovačka. Já jsem tancovala nejdřív s tátou a pak s dědou.
Po celou dobu jsme měli dýdžeje, takže tam něhráli žádný ty dechovky ale normální hitovky z rádia a takový ty starší hity z 80 let. Strašně jsem si to tam užila. Dokonce si se mnou šel zatančit nějaký kluk, kterýho jsem nikdy na škole neviděla a byl o 4 roky mladší než já. Docela odvážnej byl, chlapec :D. No a jako půlnoční překvapení byl zase harlem shake ale tentokrát naživo a zapojili se do něho i dva mladí učitelé z naší školy. Jeden byl skoro nahý a měl na sobě tanga a ten druhý byl taky tak zvláštně převlečený :D. No prostě párty hard. :D Po půlnočku bylo tradiční zašlápávání šerp. No a asi kolem jedný hodiny jsme jeli domů.

Naše maturitní video ála HARLEM SHAKE:

Je to pro nás všechny tragédie!

13. března 2013 v 21:54 | Petusss |  Aktuality
Ani nevím čím začít. Maturitní ples byl v pohodě. Jenomže tohle všechno kdybych věděla předem tak na žádný ples radši nejdu snad. Už od 5.3. se nám totiž zrtatil náš spolužák. Vůbec se nevrátil domů. Spolužáci ho všude možně hledali, volali mu na mobil, který měl vypnutý a pořád jsme obvolávali jeho rodiče jestli se už nevrátil. Byli jsme s nima celou dobu v kontaktu. No potom jsme se řádně připravovali na náš maturák. Ten se nám moc vydařil. Byla jsem ten den za princeznu, měla jsem krásně bohaté růžové šaty (o plesu udělám speciální článek s fotkama). Mysleli jsme, že se spolužák (teď už jménem Jirka Maivald) vrátí domů a zažije s námi náš společný ples. Už prostě od té doby jsme na facebooku nic jiného nedělali než jen diskutovali, kde by se mohl nacházet a také doufali že najde živý a zdravý. BOHUŽEL, TO SE NESTALO. 11. BŘEZNA HO NAŠLI OBĚŠENÉHO V LESE V BLÍZKOSTI JEHO DOMOVA :(. My všichni ze třídy jsme se to dozvěděli až druhý den odpoledne, kdy spolužák, který s ním seděl v jedné lavici, zavolal opět jeho tátovi, a ten mu řekl toto. Já jsem se to dozvěděla až navečer když jsem přijela dlouho domů. Hrozně mě to zasáhlo. Vůbec jsem tomu nemohla uvěřit, vlastně i teď nemůžu pochopit, že to není pravda. je mi ho strašně líto, i když jsem ho moc nemusela. ve třídě mi dost nadával, to vlastně všem. Ale nebylo to tak uplně strašné, prostě se bavil a dělal si z toho srandu. Koncem dubna měl oslavit 19. narozeniny a měl dva měsíce před maturou a k tomu spoustu plánů po ní. Se spolužákama spekulujem o možných příčinách, proč to vůbec udělal. Podle mého názoru za to mohly peníze, hodně lidem dlužil a byl to děsnej gambler, pořád sázel, chodil hrát ruletu atd. Jedna paní ho prý zahlédla v nějakým casinu, kde nejspíš sháněl nějaké peníze. Jelikož mu asi docházelo, že dluh nesplatí tak to prostě vyřešil smrtí. Příčina můžře být ale klidně jiná, doufám, že se dozvíme někdy od policie pravdu. Jak říkám, moc jsem ho ráda neměla, ale byl to přeci jenom náš spolužák, se kterým jsem chodila do stejné třídy. Od teď už bude jeho židle prázdná a už nikdy se nevrátí.
Opravdu už tohle nikdy nechci zažít, ani někomu dalšímu to nepřeju zažít. Všichni jsme na tom špatně a jeho rodina je prý uplně psychicky na dně. V pátek jdem místo školy na jeho pohřeb. Dokonce jeho rodina si přeje, abychom tam přednesli nějaký proslov za naší třídu. Vůbec se mi tam nechce. Pohřby nesnáším. Byla jsem akorát na pohřbu svého pradědy, když mi bylo 5 let. To jsem to ještě tolik neprožívala. Je to prostě pro všechny velká tragédie. Na naší škole visí černý prapor, a myslím si že nálada ve škole je pod bodem mrazu.
No ale život jde dál a prostě se s takovýma věcma musíme nějak vyrovnat. Zůstanou nám akorát vzpomínky a ty nám nikdo nevezme.
Budeš nám všem strašně chybět Majvi, měj se.
Nikdy na tebe nezapomeneme!

Čekání na maturitní ples

5. března 2013 v 9:51 | Petusss
Áno tušíte správně, opět mám zase školu. Právě jsme v počítačový učebně a balíme tombolu. Všude takových dárkových předmětů, citím se tu jak o Vánocích. Snad to do pátku stihnem všechno zabalit. Ale řeknu vám, panuje tu všude chaos. Já radši do toho nějak nezasahuju. Možná, že jim potom nějak pomůžu. Nástup na šerpování ještě nemáme hotový. Také by mě zajímalo, kdy ho docvičíme. Spoustu spolužáků tu není . Jak typické :D.
Včera jsem byla s mamkou u švadleny, aby mi zkrátila půjčené šaty. Budu mít takové princeznovsky růžové s bohatou suknicí. Po plese tu určitě budou ke shlédnutí. Přidám sem i nějaké fotografie z plesu. Ááááá já se fakt těším, to ani nevíte jak. Tento týden se snažím nějak přežít. Písemky snad ani nějak neřeším. Dneska píšeme ještě dvě z matematiky a výtvarný kultury. Až na tu matiku je to všechno v pohodě.

Ale řeknu vám, radši bych se viděla někde na horách, protože je venku fakt krásně a je škoda tu trčet ve smradlavý škole. Závidím těm, co mají jarňáky. Já chci taky prázdniny.

No nic zatím se mějte hezky. Pokud mi zbyde čas, tak tu přidám nějakou mojí "uměleckou" tvorbu :D