Duben 2013

FOTOAKTUALITY - Spring colection

25. dubna 2013 v 16:06 | Petusss |  Fotoaktuality
Dneska. Co je dnes? Vy to nevíte?
IT´S MY BIRTHDAY DAY!!! YAHOO
I´m 20 years old. I´m not a teenager with "teen" Muheee!

Doma jsem byla už kolem jedné hodiny. Na praxích jsme zase nic nedělali a navíc jsem tam byla sama, tak naco tam smrdět, když, je venku tak krásně. Nádherného počasí jsem využila pro vytvoření snímků větviček jabloňě na zahradě a pak jsem blejskla i sebe. Na učení nemám dneska nějak náladu a nechci si kazit narozeninový den nějakým učením. Jeden den se to nezblázní. :D

Líbí se vám fotografie?

Už se navěky zbavím slova "náct". Muhehee

22. dubna 2013 v 12:14 | Petusss |  Aktuality
Maturita se kvapem blíží. Některý otázky už umím, jenom si je musím ještě osvěžit abych věděla vo co go. Minulý týden nám učitelé uzavírali známky. Naštěstí nebudu vysvědčení zas tak špatný. Mám jenom dvě čtyřky z češtiny a z aájiny ale to mi už nějak nevadí a neřeším to, i rodiče jsou v klidu. :D Za to můžou ty didaktický testy z kterých jsem dostávala bajle uplně zbytečně. Ehm NO COMENT!
V sobotu jsem byla doma a pracovala jsem na tablu pro spolužačku. Upravuju její třídě fotografie. V neděli jsem byla s rodiči v Praze. Nejprve jsme se stavili na Pankráci. Odtamtud jsem si přivezla nový třičko ze Stradivariusu. Potom jsme se zajeli jen tak podívat k Český televizi. Nikdy jsme u tý budovy nebyli, tak jsme to tam jenom projeli a naše cesta pokračovala na Chodov. Tam jsme to rychle prošli a nakonec jsme se zajeli mrknout do Fashion Arény. Celkově jsem si přivezla jenom to tričko ale ještě v týdnu mi mamka koupila šátek. Miluju šátky v kombinaci se sáčkem.
Tady je ještě moje nový sáčko, který už konečně nosím. Už ho mám doma měsíc ale předtím jsem ho nemohla vytáhnout ven, jelikož byla venku zima.

Dneska jsem celý den doma, dostali jsme na praxích volno. Stejně se budu muset učit do školy a využiju toho že je venku hezky a půjdu na zahradu.
Papouška bohužel zatím žádného nemáme. Příští víkend jedu s rodiči na nějakou burzu do Týniště. Taky se tam chceme podívat po nějaké větší kleci, protože větší papoušek se opravdu nevejde do klece která je pro andulky. :D

Za 3 dny budu mít narozeniny. Už se navěky zbavím slova "náct". Bude mi 20 let. Když si vezmu sebe a věk 20 let tak to vůbec ke mně nejde dohromady. Vůbec na ten věk nevypadám. A ti co mě znají s tím souhlasí. Dárečky už jsem skoro dostala, jsou to ty věci, co jsem tu vyjmenovala a pak ještě ty balerínky, co jsem o nich psala v předminulým článku. Chtěla bych si ještě "za svoje" koupit tablet tak do tří tisíc, už jsem si dokonce i nějakej vyhlídla. Od mamky ještě dostanu dort. Pořádně se před maturou nacpu a osladím si život, ňamííí hamíí.... :D

Takj co říkáte na moje nový věci? Také jste rádi, že už je venku hezky?


Je mi po tobě strašně smutno...

12. dubna 2013 v 17:15 | Petusss |  Pepíčkův deník
Vůbec nevím čím začít. Pořád se mi chce břečet. Už skoro měsíce jsi byl nemocný, pořád jsi seděl v rohu klece na bidýlku a spinkal. Uplně ti věřím, že tě něco dlouho trápilo. Pořád jsi měl chuť jíst a přímo přežírat se. Už roky jsme tušily, že tu jednou nebudeš. Bohužel se to teď stalo. :´(
Už ve středu večer se jeho zdravotní stav zhoršoval. Pořád chtěl jít ven z klece a pokaždý, když jsem ho pustila na stul, skočil jsi na na můj penál, a zahříval se pod mojí lampou. Dokonce se nechal i hladit, to předtím vůbec nesnášel. Už mamka mi večer říkala, že to s ním vypadá zle. Ani se nedokázal pořádně udržet na nožičkách. Tak jsme ho dali znova do klece, kde se nedokázal udržet na bidýlku tak seděl na zemi. na zemi se strašně motal a pořád někde pobíhal. Když jsme mu nakonec v místnosti zhasli a my s mamkou šli spát, tak jsme pořád slyšely, jak tam pobíhá, šla jsem se na něj mrknout a aby tam tolik nebláznil. mamka ho dala na kmítko a tam chviličku spinkal a byl zticha. Já jsem samozřejmě nemohla vůbec v noci spát, protože jsem tušila že je to s ním špatný a už tu noc jsem trochu břečela. Po hodině mého nespaní jsem slyšela poslední ránu která se ozvala z klece jako kdyby spadnul. Potom jsem tedy usnula. Ráno když přijel taťka z práce tak najednou začal strašně brečet. Mě to samozřejmě také probudilo, potom se zvedla mamka a taky začala brečet, potom mi otevřela dveře pokoje a sdělila mi smutnou zprávu, že Pepíček umřel. Vůbec jsem nevěla co říkat. Nakonec mi potom došlo, že ta rána, kterou jsem slyšela byl Pepíček. Umřel asi ve spánku a seknul sebou na zem.
Vůbec jsem ten nedokázala na něho myslet. Když si vzpomenu jak mi večer seděl u mě v pokoji a teď už tu prostě není :´(. Včera večer jsme se s ním rozloučili a udělali mu hrobeček u nás na zahradě. Předtím jsme mu všichni dali poslední pusinku. Měli jsme ho s rodičema všichni moc rádi. Byl to náš kamarád. Vyrůstal tu se mnou už 13 let a koupili jsme si ho dkyž jsem já byla v 1. třídě. Přežil tu se mnou celou základku a i celou střední. Bohužel mých 20 narozenin se nedožil.
taťka mu včera dopoledne vyčistil klec a jako na památku mu tam dal i jídlo jako že tu s námi pořád je. Do jeho dvířek od klece postavil fotku aby jsme si tu nepřipadali sami jakože tu na nás pořád kouká.
Pořád mám takový pocit, že tu s námi žije. Dneska když jsem přišla ze školy tak jsem se šla zase na něj podívat ale už tam bohužel není. Už se na něj nikdy koukat nebudu až příjdu ze školy. Tohle všechno prostě zkončilo. Nikdo tu necinká zvonečkem a nidko tu nekřičí. Je tu hrozný smutno bez něj. Ještě teď mi je pořád do breku a při psaní tohoto článku břečím. Prostě to nejde.
Vím, že časem mi to přejde. Mám na Pepču krásný vzpomínky, který mi nikdo nevezme.

ty můj malý zelený kamaráde, měla jsem tě vždy strašně moc ráda a nidky na tebe nezapomenu. Budeme na tebe vzpomínat v dobru. Jistě si teď lítáš v ptačím nebíčku a máš se dobře.
Mám tě moc ráda ....
S láskou Tvoje milovaná Petruška ♥A tímto článkem uzavírám Pepíčkův deník.


Haló zimo, odejdi a už se půl roku nevracej

2. dubna 2013 v 9:51 | Petusss |  Aktuality
Asi nejsem jediná, kdo si tu stěžuje. Tentokrát jim to prostě vyšlo: Březen za kamna vlezem, duben, ještě tam budem. Ještě si holt musíme na to teplíčko počkat. Teď v sobotu jsem byla s mamkou v Praze v arkádách na pankráci a koupila jsem si nový balerínky v gaboru a sáčko ve stradivariusu. Balerínky jsem předtím žádný neměla, vlastně mám doma balerínky ale jsou to spíš jen takový "cvičky". Potřebuju v něčem jít k maturitě a v podpadkách by mě asi upadly nohy. Už se těším, až si nové věci budu moci vzít na sebe. Mamka mi ty balerínky a sáčko koupila už jakoby k narozeninám který budu mít na konci dubna. Dostanu už potom jenom nějaký drobnosti a od babičky prý dostanu peníze. Už mi to o víkendu naznačovala.


Už skoro 2 měsíce nedělám nic jiného, než překopávám maturitní otázky. Vážně mě to už nebaví a to jsem se je ještě ani nezačala pořádně učit, stejně se některý pořád dokola opakujou, teda až na nějaký vyjímky. Největší strach mám z didaktických testů. Hovadina největšího řádu. Říkám si, proč, proč to tam vůbec cpou. Já vím že to je lehký jak facka ale já nad tím hledám velkou vědu. Už mamka mi říkala, musíš zaškrnout to, co si myslíš jako první. Né, já nad tím prostě přemýšlím a pak zaškrtnu blbou odpověď a přitom jsem předtím tu správnou odpověď chtěla zatrhnout. Snad mě cháptete! :D Už se mi to několikrát takhle vymstilo :D. Jo to jsem prostě celá já.

Jinak z novinek u Pepíčka. Chudáček malý nám nějak zase stůně. Předtím byl jak blázen, pořád poskakoval v kleci jako blázen a pořád jsem ho musela brát z klece ke mně do pokoje na zem. Běhal nám blbec po celým baráku. Pak ho z toho bolely nohy. Teď už dva dny sedí v kleci s nabubřelými peříčky a hlavičkou v zádech, spí a ani nedutá. Jenom si několikrát očechrá peří, nají se a a zase se zachumlá zobáčkem do peříček a spí. Vůbec nevíme, co to jeho chování znamená. Mamka zkusí zajít někam do veterinární lékarny se optat, co by mu mohlo být. Hrozně sípe a prská. Nejspíš jenachlazený a nemůže se z toho dostat. K veterináři ho radši vozit nebudeme, nikdy jsme ho nikam nevezli a v jeho dost vysokém věku na andulku by to nemusel přežít. A pokoušet se o to radši nebudeme.

Ani né za tři týdny končíme klasifikaci ve škole. Musím se ještě teď pořádně snažit. Možná tu teď nějakou dobu nebudu nic přidávat, tak se na mě nezlobte. Třeba, pokud mi zbyde čas, tak jsem nějakou tu informaci hodím. Design už mám připravený, ale není čas na nastavování a navíc ho musím ještě doupravit a ták. Takže s designem tak počítám až v červnu, možná i dřív.

Tak se mějte hezky a držte mi palce ať toto složité maturitní období zvládnu. Bye, bye.