Květen 2013

Nervozita, stres a bída

24. května 2013 v 19:55 | Petusss |  Aktuality
Tentokrát to vezmu narychlo. Nervozita, stres, a šprtání 90ti otázek. Řeknu vám, mám toho plný zuby. Dneska se celý den učím a stejně si nic nepamatuju. Hrozně se maturity bojím. Každý večer nemůžu spát a usínám až po jedný hodině, někdy až kolem druhý hodiny ranní. Potom se probudím až v 10 hodin, takže z toho dne nic nemám. Dneska mě táta musel budit už o půl deváté, abych pořád nespala a něco se naučila. Stejně jsem zjistila, že ráno mi to nejvíc myslí. Teď už mě to učení moc nebaví. Tak jsem musela usednout k noťasu, uvolnit se, pustit si klidnou hudbu a dobře se navečeřet.
O víkendu se taktéž budu učit. V pondělí dopoledne se ještě něco doučím a odpoledne na to kašlu.
V úterý to vypukne. Po obědě se rozhodne jestli budu zářit radostí a nebo budu brečet a koukat na ostatní jak se radují. To se nesmí stát. NESMÍ. Už jsem udělala půlku práce, jelikož všechny testy a slohovky jsem udělala a za to jsem strašně ráda. Já už bych to napodruhý asi neudělala.

I když ráda bych znova chodila do školy a učila se. Snad mi nějaká vysoká škola výjde. Ale to je až za dlouho, teď se ještě tři dny musím soustředit na maturitu.

GRAFIKA - Maturitní práce - koláž

19. května 2013 v 11:55 | Petusss |  Graphic Arts
Tento pátek mi pokračovala další maturitní část a tou byla praktická část. Na tuto část maturity jsem se asi nejvíc těšila a vůbec jsem se jí nebála. Byla jsem akorát malinko nervní, co si vůbec vytáhnu. Měla jsem zrovna dobrou ruku. vytáhla jsem si číslo 3 a pod tímto číslem se skrývala koláž na téma české hory. Hrozně se mi v tu dobu ulevilo a také jsem byla s tímto tématem spokojená. Tvorba koláží mě moc baví a dokonce to zjistili i v grafickým studiu, kde jsem půl roku byla na brigádě. Byla jsem tak nesmírně ráda za tento úkol. Jenom co mě trochu naštvalo, byly obrázky a jejich příšerný rozlišení. A to nám ještě říkali, že obrázky budou dostatečně veliký. Toho jsem se právě ujistila no. :D

Obrázky, které jsme měli k dispozici a byly nahrané na CD, tak pouze ty jsem mohla použít. Bylo jich tam asi 20 na výběr a já jsem měla v zadání udělat tu koláž z deseti prvků. Samozřejmě, kdybychom mohli použít internet, tak si najdu lepší fotografie a použiju je. Bohužel internet jsme použivat nemohli a byl odpojen.

Koláž mě zabrala necelé 4 a půl hodiny. Tvořit jsem to měla na formát A3. Vše, co bylo napsané v zadání, tak jsem doufám splnila. Teď je pouze na učitele, aby je má práce zaujala a dali mi za to dobrou známku. Ostatní spolužáci měli samozřejmě jinou práci a samozřejmě i těžší a více pracnější. Například tvořili různé brožurky, které pak museli všelijak skládata řezat. Já jsem pouze koláž vytiskla na trvdší papír a ořízla že všech stran bílé okraje papíru. Tím byla moje maturitní práce hotová a mohla jsem jet domů.

Chvilkama jsem si vůbec říkala, že taková práce snad nepatří k maturitnímu tématu. Spíš jsem si u toho hrála s obrázkama. :D A jednu dobu jsem vůbec nevnímala okolí. Ještě, kdyby nám dovolili pouštět si do sluchátek hudbu, tak si fakt připadám jak doma, když tu tvořím nějaké ty své voloviny. :D
Vím, že má práce není uplně dokonalá, ale jsem s ní docela spokojená. Tak schválně jestli poznáte, z kolikati fotek je to složený. :D Né, dělám si srandu.
Tak a teď mě zajímá váš názor na mojí koláž. Líbí se vám aspoň trošku?

Vzpomínka na mého opeřeného tvorečka

11. května 2013 v 18:17 | Petusss |  Aktuality
Dnes je to měsíc, co od nás odešel můj 13ti-letej andulák Pepíček. Strašně rychle to uteklo. Pořád si všichni myslíme, že tu mezi námi je. Zůstal pouze v našich srdcích. Ať se mu v nebíčku daří skvěle. Nikdy na něho nezapomenu. ♥
Nového papouška si pořídíme až po dovolený někdy v září. Po dobu naší dovolený by tu nový papoušek trpěl samotou i když by se o něho děda staral. A navíc také v létě trávíme dost času na zahradě u bazénu. Chudáček by doma byl sám.
S rodinou jsme se na tom prostě dohodli.
Také vás štve počasí poslední dobou? Mě štve uplně šíleně. Pořád jenom prší a prší. I když teď o tom tak přemýšlím, mě to může být uplně jedno, když jsem od května doma a do žádné školy nikam nedojíždím. Stejně celý den sedím nad maturitou a šprtám se. Ještě mi zbývá udělat si asi 7 otázek z češtiny a mám vše komplet. Teď ještě všechno nabiflovat do tý mý dutý palice a bude to fajn. Stejně se všechny otázky nebudu učit nazpaměť, to ani nikdo po nás nechce.

Poslední dobou se mi moc líbí ombré. Chtěla bych ho mít ale nevím, jestli mi bude slušet. Poslední dobou jsem děsně moc ujetá na módu. Na internetu sleduji módní trendy a chci si koupit strašně moc věcí ale nevím kam je vlastně budu nosit, když budu furt doma. To tvrdí i moje mamka, která pořád stojí u mé skříně a říká, že bych nekteré věci co nenosím měla vyházet a dát na charitu. Rozkaz, udělám to, ale až po maturitě. :D


love, love, love ♥ I want ombre hair!

Co si myslíte o ombré? Mám do něho jít nebo nemám?Totálně jsem to podělala!

3. května 2013 v 22:00 | Petusss |  Aktuality
Podle nadpisu už jistě tušíte, že jde o něco špatného. Áno, polde mého názoru jsem maturitu totálně podělala. Slohovka z ájiny by mi možná mohla vyjít na 16 bodů, slohovka z češtiny taky ale didakťák z češtiny byl naprostá katastrofa. Povím vm, to vůbec nebyla čeština ale spíš dějepis. Samá historie a nesmysly. test byl určený možná tak pro gympláky a né pro odbornou školu, kde není tolik vyučovacích hodin. Snad jsem tam něco zašktla dobře. No tak kdyžtak repete v září. Už mě čeká akorát didaktický test z ájiny a písemný pro mě tím končí. Poté budu ještě maturovat z praktických a z ústních.Zítra jedu s rodičema a babičkou do Drážďan za nákupama. Trochu si aspoň od té maturity odpočinu a příjdu na jiný myšlenky. Snad už nebude tolik pršet jako dneska.

Tak si užívejte víkend. Bye, bye.