Prosinec 2014

VESELÉ VÁNOCE!

24. prosince 2014 v 12:50 | Petusss |  Aktuality
Dnes ráno, jsem se probudila a řekla jsem si nojo, dyk oni jsou vlastně ty Vánoce už dneska. Co jsem se otočila za sebe a koukla do okna, tak jsem uviděla slunce, říkám si, jsou vlastně vůbec ty Vánoce? Nebo je to spíš nějakej apríl? No, kalendář asi nelže a duben teď vážně ještě nechci. Už od rána mám puštěnou televizi a koukám na pohádky. To je asi jediný, na co se vždy každý Vánoce těším. Letos jsou zas Vánoce bez sněhové nadílky ale na to jsem si už celkem zvykla. S někým jsem se letos bavila, že já jako dítě vždy pamatovala sníh už před Vánocema, a prostě bývala úplně jiná zima. No přírodě holt neporučíme.

Letos máme živý stromeček - teda spíš takový koště. Ale já mám z něj radost, protože je živý a vždy jsme měli umělý. Fotku žádnou nemám, ale v pokoji jsem si udělala z větvičky mini stromeček, který jsem dala do sklenice a celé jsem to vložila do květináče z ikey. Ozdobila jsem ho ozdobičkama a červenýma světýlkama z ikey. A také jsem využila lucerničku, kterou mám také z ikey. Toť má Vánoční výzdoba v mém pokoji.


Přeju Vám všem Veselé a klidné Vánoce a ničím nerušené Vánoční svátky. Ať najdete večer pod stromečkem to, co jste si přáli.

A jak se na Vánoce těšíte Vy?


Z Mauricia přímo do Vánočního česka

12. prosince 2014 v 19:15 | Petusss |  Fotoaktuality
Tak se po měsící ozývám. Omlouvám se všem, jen co jsem se vrátila z Mauricia tak jsem musela dohánět věci do školy a také jsem se musela duší dostat z toho nádherného tropického ráje, který jsem tam celý týden prožívala a prostě zas začít žít v realitě. Ano, když jsem přijela, byla mi tu fakt zima. Vím, že když se odněkud vrátím, že hned nastydnu, ale musela jsem si zakepat do dřeva, nenastydla jsem. Co jsem přijela, tak lidi na mě koukali, jak jsem opálená a připadala jsem si trochu jak exot tady. :D
Je toho fakt hodně, co jsem zažila a nechce se mi tu vypisovat den do dnu, co jsem zažila. Ubytovaní jsme byli v krásném a útulném menším hotelu Blue Bay Lagoon, který byl situovaný přímo u pláže s korálovými útesy, takže jsem nemohla vynechat šnorchlování. Pod vodou jsem si připadala jak v jiném světě. Všude barevný rybičky a krásný korály a fakt nádherná azurová barvička moře. A nejlepší bylo pozorování ptačí říše. Když jedu někam do ciziny, sleduju ty opeřený tvorečky. Sice na Mauriciu žije jeden druh papouška, ale neměla jsem možnost ho vidět. Zato jsem na vlastní oči viděla opice v přírodě, vlastně opice u odpadkového koše. :D Ty jsme viděli, když jsme jeli na celodenní výlet po ostrově s českou průvodkyní. To jsme viděli fakt zajímavá místa. Nejlepší byly asi Chamarelské vodopády a Sedmibarevná půda. Ale všechno z toho výletu bylo fakt suprový. Pak dalším suprovým výletem byl celodenní výlet na katamáru, kdy jsme celý den pluli kolem ostrova. Jeli jsme na jeden menší ostrov, kde byla fakt ta nejhezčí pláž, co jsem kdy viděla. Prostě celé okolí toho ostrova vypadalo jako někde v botanické zahradě. Ráj na zemi to byl. Hned bych se tam zas někdy vrátila. No a to už potom zbývalo pár dní do odletu domů. ke konci jsem se už tak malinko těšila domů až se pochlubím doma se svými snímky a na svoje rodiče. A taky jsem se těšila už na tu vánoční atmosféru tady u nás. Tam jsme byli i v jednom obchodním domě a bylo celkem vtipný vidět vánoční stromeček a my všichni byly ustrojený v kraťasech a tílkách. To bysme nebyli my, abychom se tam nevyfotili žejo. :D Pro nás to bylo děsně komický, pro ně je to normální. Preferuju Vánoce u nás a v horských oblastech se sněhem.
Jsem fakt moc ráda za to, že jsem tuto destinaci mohla navštívit. Takže ještě jednou díky. (toto je pro jednoho čtenáře, který také sleduje můj blog pravidelně :D)

další fotografie v celým článku...