Leden 2015

GRAFIKA - Logotyp historické události

28. ledna 2015 v 22:27 | Petusss |  Graphic Arts
Výroba grafiky mě na mé vyšší škole baví. S naším učitelem jsme od začátku prosince dostali za úkol vytvořit logotyp nějaké historické události. Abych přiblížila slovo logotyp, tak to znamená vytvoření grafického loga a jeho aplikace na další reklamní věci. Nevím ani proč, ale vybrala jsem si vypálení Lidic. Věděla jsem, že tvorba loga mě bude bavit a že se něco dalšího naučím. Vše jsem vytvářela v programu Adobe Ilustrátor, což si myslím že je ten nejlepší program na vektorovou grafiku. Vše jsem sladila do růžové barvy. Logo Lidice je tvořeno jako trnová koruna s růžemi, který symbolizuje tuto událost a hlavně smutek.
Logo jsme museli umístit na propisku, placku, tričko, vizitku, dopisní papír, dopisní obálka a vytvořit plakát na touto událost. Pan učitel mi řekl, že je to profesionální práce, tak nevím no zdal měl pravdu. :D Já si to nemyslím že by to bylo až zas tak profesionální. Pokud si chcete práci přiblížit, kliněte na obrázek pravým tlačítkem myší či touchpadu.
Napište mi, zda byste chtěli vidět další mé grafické práce, kterých je opravdu spousta.

MALBA: Babiččin dům

17. ledna 2015 v 16:32 | Petusss |  Malba
Pokud mě znáte, tak víte, že mým koníčkem je malba a kresba a vše co se týká umění (kromě předmětu ve škole Dějiny výtvarného umění :D). O vánočních prázdninách jsem po dlouhé době dostala chuť vytáhnout barvy a tentokrát jsem vytáhla olejový barvy, který jsem našla u babičky ve skříni. Byly to barvy mého pradědy, který s nima maloval na dřevěný nábytek a na kuchyňské náčiní. Trošku jsem se rozmýšlela, co vůbec namaluju ale zaujala mne jedna moje fotografie babiččinýho domu se starší stodolou (ta moc na obrazu staře nevypadá :D).

Jo abych nezapomněla pár informací, malovala jsem na plátno velikosti 30x30 centimetrů a doba trvání malby asi 2,5 hodiny. Bohužel jsem neměla na olejové barvy terpentýn, kterýma se ředí barvy a myjí štětce. Ten jsem si nakonec pořídila den po tom co jsem obraz namalovala, takže jsem byla ráda, že jsem o své štětce nepřišla. :D Obraz jsem si pověsila do svého pokoje na zeď, místo jednoho dětského obrázku s klaunem z keramiky, který jsem tam měla už snad od doby co jsem ještě chodila do školky.Tak jak Vás obraz zaujal? A jak vy jste na tom s kreslením či malováním?NOVÝ ROKU 2015, PŘEKVAP MĚ!

4. ledna 2015 v 13:32 | Petusss |  Aktuality
Máme tu rok 2015. Když bych zrekapitulovala rok 2014 tak bych to vypisovala do noci. Pro mě byl rok 2014 plný zážitků, dobrodružtví a zklamání. V lednu 2014 jsem měla první zkouškový, který jsem zvládla jako vždy se stresem. Únor byl ve znamení dovolený v Karibiku, kterou jsem si i přes nějaký neshody moc užila. Všechny dovolenky byly samozřejmě s mým přítelem a jeho rodinou. Březen si ani pořádně nevybavuji co se dělo. V dubnu přesněji na mé 21. narozeniny jsem byla v Londýně. V květnu jsem si užila suprový tři dny blbnutí s mojí spolužačkou a dalšímu spolužáky a s přítelem na reklamě polygraf v Letňanech, kde jsme měli se školou brigádu. Byly to suprový tři dny na který nezapomenu. Červen jako vždy byl opět stresový díky dalšímu zkouškovému. To jsem zvládla celé až na jednu zkoušku z masmédií (náhradní termín až teď v lednu). Červenec byl ve znamení suprových zážitků na Mallorce. Srpen opět další tentokrát čtrnáctidenní dovolená u moře v Černý Hoře a Chorvatsku. V září nástup do druháku a další suprový týden se spolužáky na anglickým kurzu. Poté přišla doba kdy jsem byla docela zklamaná. Spolužačka, se kterou jsem se ve škole asi nejvíc bavila přestala chodit do školy. Měla jsem potom divné období, kdy mi chyběla nějaká kamrádka, se kterou bych mohla blbnout a furt se smát. To mi chybí občas doteď. Ale listopad toto divné období změnil. Letěla jsem na Mauricius, kde mi bylo krásně a kde jsem ztrávila úžasný týden. V prosinci jsem se už těšila na Vánoce a na pohádky v televizi. Po Vánocích jsem byla, va Slovensku v Tatrách a vrátila se až na Nový rok.


Chtěla bych rok 2015 zažít úplně stejně jako rok 2014. Jediným mým přáním v tomto roce je, abychom si už konečně pořídily nějakého papouška, protože je to jediný, co mi v mém životě schází od smrti mého milovaného anduláčka Pepíčka. Potom bych chtěla více sportovat, jezdit častěji na kole a teď v zimě na lyžích. Potom bych si chtěla najít nějaký výtvarný kroužek, protože malba a kresba mi fakt dost chybí a nějaký kroužek také. A v týdnu doma na to není čas a a ni mě to nějak co jsem u přítele nebaví. Ale doufám že se mi z toho něco splní a doufám že rok 2015 bude rokem na který zas budu vzpomínat.


A co vy očekáváte od roku 2015? Co vy byste chtěli změnit, či zažít něco nového?