Září 2015

Založila jsem si Facebook!

27. září 2015 v 19:19 | Petusss |  Aktuality
Již delší dobu jsem přemýšlela o jedné věci, zda si založit facebookovou stránku pro svůj blog. Vím, že v dnešní době jsou sociální sítě dost důležité hlavně v propagaci. Lidé tráví na facebooku spoustu času a myslím si, že někteří jedinci jsou prostě líný odejít z facebooku a přímo do vyhledávače zadat onu stránku na kterou se chtějí mrknout. Všechno chtějí mít propojené s jedním - s facebookem. Znám spoustu blogů, kteří mají své facebooké stránky. Vkládají na ně své informační příspěvky, že právě teď vyšel nový článek. Myslím, že tohle je to, co jsem dlouhou dobu potřebovala i já pro svůj blog. Dlouho jsem skrývala svou identitu, je na čase se trochu odhalit i jinde. Však taky si to můj blog, vedený od roku 2008, zaslouží. Budu se muset smířit i s kritikou lidí, co mě zná, ale můj blog ne. Ale s tím se dá počítat. Za své články se vůbec nestydím a je mi to jedno, je to můj svět.


Rozjíždím tedy facebook pro svůj blog. Byla bych moc ráda když mi dáte svůj like a tím vám žádný můj další nový článek neuteče. :)

Facebooková stránka blogu


Jednodenní pálavské putování

6. září 2015 v 11:01 | Petusss |  Travelling
Hned zkraje bych se chtěla omluvit za menší nepřítomnost. V polovině srpna jsem odjela s rodinou do Černé Hory a úplně poslední týden jsem dokončovala svoji školní praxi v Praze. Poslední srpnový den, jsem byla ve Zlíně, kam jsem jela s mamkou, která tu byla pracovně. A první zářijový den mi taktéž, jako všem studentům, tak i mě začala povinná školní docházka a nástup do třetího ročníku VOŠ (ach, netěším se až budu dělat absolutorium).

Teď už konečně k věci. Včera jsme s mojí rodinou nechtěli jen tak sedět doma. Mamce odpadla odpolední schůzka s její kamarádkou a tak jsme si řekli že si ještě uděláme výlet. Tak jsme se kolem desáté hodiny dopolední nasoukali do auta a vyjeli směr Moravu. Našim prvním cílem byla Papouščí zoologická zahrada v Bošovicích nedaleko Brna. Tam jsem byla ve svém živlu. Měli tam spoustu druhů papoušků od menších amazónků až po velké ary.


Po prohlídce papouščí zoo jsme vyrazili směr Velké Pavlovice, kde bylo spoustu vinic. "Tatííí vyfotíš mě ve vinicích prosím." "Počkejte na mě, já si tu ještě něco vyfotím." - ano, typická Petus! Klidně bych tam vydržela fotit i hodinu ale měli jsme namířeno na další toulky Pálavou směrem na Lednicko-valtický areál. Ten jsme potom už jenom projížděli a nikde moc nezastavovali, protože už byla šestá hodina večerní a pomalu se stmívalo. My měli potom ještě dlouhou cestu domů.

A tímto tyto toulky končí. Domů jsme dorazili kolem jedenácté večer a šli spát. Za den jsme najeli autem 1 000 kilometrů, což je jak cesta od nás do chorvatského Záhřebu (WTF!!) ale stálo to za to. Můžu říct, že Pálava a celá jižní Morava mě moc nadchla. Plánujeme někdy do budoucna nějaké cyklovýlety v této lokalitě. Za den se nedá stihnout všechno vidět a všude být. Kdo se mnou souhlasí?

Byly jste někdy na Pálavě nebo také plánujete tuto lokalitu navštívit?