Jednodenní pálavské putování

6. září 2015 v 11:01 | Petusss |  Travelling
Hned zkraje bych se chtěla omluvit za menší nepřítomnost. V polovině srpna jsem odjela s rodinou do Černé Hory a úplně poslední týden jsem dokončovala svoji školní praxi v Praze. Poslední srpnový den, jsem byla ve Zlíně, kam jsem jela s mamkou, která tu byla pracovně. A první zářijový den mi taktéž, jako všem studentům, tak i mě začala povinná školní docházka a nástup do třetího ročníku VOŠ (ach, netěším se až budu dělat absolutorium).

Teď už konečně k věci. Včera jsme s mojí rodinou nechtěli jen tak sedět doma. Mamce odpadla odpolední schůzka s její kamarádkou a tak jsme si řekli že si ještě uděláme výlet. Tak jsme se kolem desáté hodiny dopolední nasoukali do auta a vyjeli směr Moravu. Našim prvním cílem byla Papouščí zoologická zahrada v Bošovicích nedaleko Brna. Tam jsem byla ve svém živlu. Měli tam spoustu druhů papoušků od menších amazónků až po velké ary.


Po prohlídce papouščí zoo jsme vyrazili směr Velké Pavlovice, kde bylo spoustu vinic. "Tatííí vyfotíš mě ve vinicích prosím." "Počkejte na mě, já si tu ještě něco vyfotím." - ano, typická Petus! Klidně bych tam vydržela fotit i hodinu ale měli jsme namířeno na další toulky Pálavou směrem na Lednicko-valtický areál. Ten jsme potom už jenom projížděli a nikde moc nezastavovali, protože už byla šestá hodina večerní a pomalu se stmívalo. My měli potom ještě dlouhou cestu domů.

A tímto tyto toulky končí. Domů jsme dorazili kolem jedenácté večer a šli spát. Za den jsme najeli autem 1 000 kilometrů, což je jak cesta od nás do chorvatského Záhřebu (WTF!!) ale stálo to za to. Můžu říct, že Pálava a celá jižní Morava mě moc nadchla. Plánujeme někdy do budoucna nějaké cyklovýlety v této lokalitě. Za den se nedá stihnout všechno vidět a všude být. Kdo se mnou souhlasí?

Byly jste někdy na Pálavě nebo také plánujete tuto lokalitu navštívit?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Anny a Pepa Anny a Pepa | Web | 8. září 2015 v 14:20 | Reagovat

Jee, zrovna letos jsme taky jeli všichni na Moravu. Ale to už dávno víš. Celá rodina miluje Moravu a Jižní Čechy. Jsou tam moc přátelští lidé, výborné jídlo a víno, příroda... No my jsme si zamilovali tuhle oblast. Jak jsi vyfocená nakonci u zříceniny, tak jsme tam jednou byli. Když jsme jeli poprvé na Moravu. Bydleli jsme v Pavlově a táta s mámou prostě zbožňují pálavu :D Je to jejich asi nejoblíbenější víno z Čech. A letos jsme byli ve Velkých Bílovicích. Taky nádherné městečko s výborným vínem. Až budeme mít příští rok nějakou příležitost, tak se tam určitě vrátíme :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama