Prosinec 2015

Jak u nás probíhají Vánoce?!

24. prosince 2015 v 14:58 | Petusss |  Aktuality
Celý rok je skoro za námi a začínají Vánoce. Celý rok jsem se na ně těšila ale už se tak nějak netěším na dárky jako když jsem byla malá ale spíš na tu pohodu, pohádky a vánoční výzdobu. Každý rok píšu na štědrý den článek a teď sem se rozhodla vzít to trochu jinak - popíšu naše Vánoce. Ráno se probudím a hned si zapnu v televizi nějakou pohádku. Televize mi hraje skoro celý den. Pak si dám snídani a uvařím si čaj. Oběd vlastně ani nemáme. Celý den se cpu sladkostma tak nikdy nemám moc hlad, jen si dám třeba brambory s kečupem. Rodiče dělají salát a rybí polívku. celý odpoledne lenoším a sleduju pohádky. Kolem paté večer se jen tak decetně namaluju, letos si chci vzít na sebe rifle a červený svetr abych ladila s naším stromečkem, který máme laděný do červené barvy. Večeříme společně s dědou u něj v bytě (bydlíme s ním v jednom rodinném domku), všechno jídlo přesouváme k němu. Po večeři si rozdáme dárky u něj. Letos bohužel budu večeřet jen s mamkou a dědou, táta musí do práce na noční. Mno pak se přesuneme k nám a rozdáme si dárky u nás. Jsem zvědavá, co letos dostanu, zda jsem byla hodná nebo jsem moc zlobila. :D . Ale to až v dalším článku. :) Také se těšíte na to co najdete pod stromečkem za dárky? A mrzí Vás že letos není venku sníh? Mě docela jo a le věřím že se ho snad dočkáme v lednu.


Jak šetřit vodou?!

14. prosince 2015 v 14:34 | Petusss |  Inspirace
Šetření vody je pro naší planetu jeden z důležitých faktorů. Vody je na světě strašně málo, hlavně té pitné. Určitě Vám to říkali ve škole, školce, doma, že máte šetřit vodou a neplýtvat jí zbytečně. Spoustu lidí si neuvědomí, že ušetření každého litru vody může naši planetu zachránit. Nejvíce vodu využíváme asi v domácnosti už od ranních hodin, kdy si točíme vodu do konvice abychom si uvařili čaj, jdeme do koupelny a vyčistíme si pod tekoucí vodou zuby. A právě tady můžeme začít vodu šetřit.


Tohle mě napadlo, když jsme ve škole dostali za úkol vymyslet a natočit reklamní spot na šetření vody. Úkol jsme mohli dělat ve dvojici. Já byla ve dvojici s přítelem ale ten si přál jediný, aby v tom spotu nemusel hrát. Bylo to pro mě možná lepší, protože jsem si celé video vymyslela a nahrála sama. Byla jsem režisérka, kameramanka a střihačka v jednom. Celý příběh toho spotu je o tom, že se ráno probudím, jdu do koupelny tam si žačnu čistit zuby a nechám otřevřený kohoutek a voda furt teče a teče. Potom se tam objeví starší pán (né to není bezdomovec, to je můj děda, kterého jsem tam zapojila), který mi řekne ať tu vodu při čištění zubů zastavím. Konec videa jsem nechala s otazníkem a větou k zamyšlení. Také si doma čistíte zuby a necháváte vodu vyplou nebo jí máte zapnutou celou dobu?!

OOTD - Paradise in Maledives

1. prosince 2015 v 7:05 | Petusss |  WHAT I WORE
Máme tu první prosincový den a já začnu trochu netradičně návratem do léta. Tedy takový návrat to uplně nebude protože tyto fotky jsou z mé listopadové dovolené na Maledivách, odkud sem se vrátila před týdnem. Už teď se můžete těšit na již brzy připravované video a článek o mé týdenní dovolené snů. A jaká je ta vaše vysněná dovolená snů?

plavky: Reserved \ brýle: H&M \ gumička do vlasů: H&M