New York, Karibik, Mauricius, Maledivy aneb moje cestování ve vysněných destinacích #ČÁST PRVNÍ

17. ledna 2016 v 15:14 | Petusss |  Travelling
Čím začít první článek v roce 2016? Toť byla moje otázka, jen co začal nový rok. Jsem teď méně aktivni, protože mám ve škole zkouškové a tak se učím a dělám věci, které potřebuji k zápočtům. Včera jsem byla s rodičema na veletrhu v Brně a potkala jsem tam svojí bývalou spolužačku ze střední, a ta mi položila otázku: Koukám, že ty furt někam cestuješ, ty se máš! To sem ti ani neřekla, ale Suki (přezdívka našeho spolužáka) má z toho normálně depky, že furt někam cestuješ! Kde si byla naposledy? A já jí odpověděla na Maledivách. Koukala na mě s vykulenýma očima. Celý den jsem o tom pak přemýšlela. A říkala si, že dřív jsem o destinacích jako je New York, Karibik, Mauricius a Maledivy také snila. Toto se mi vše od roku 2013 začalo plnit. Jsem za to moc vděčná a ráda na ty zážitky, co jsem zažila, vzpomínám. A chci se tu svámi o mé zážitky také zkráceně podělit.

New York


To je ta destinace, o které jsem snila už od střední školy. Vzpomínám na cestu, kdy jsem poprvé letěla letadlem takovou dálku a přelétla poprvé atlantik. Byly jsme ubytovaný hned vedle ulice 5th avenue a bylo to úžasný. Vzpomínám si jak mě tam zezačátku štvali ty lidi, na mě jich tam bylo moc, protože jsem holka z menšího města. :D Za tu dobu jsem toho viděla hodně, Manhattan, projela se newyorkým metrem, vyjela jsem výtahem do min. 70 patra do jednoho z manhattanských mrakodrapů, viděla Empire State Building, Sochu Svobody, viděla zpěvačku Leonu Lewis a prošla se po Central parku v tý největší zimě, co za ten týden mého pobytu byla a já pak přijela domů a nastydla jsem. Ale byla jsem moc happy že jsem New York viděla a měla tu možnost ho navštívit. A nesmím zapomenout na newyorské nákupy odkud jsem si přivezla své první vansky a krásné společenské šaty.

Floridské město Miami a karibský ostrov Svatý Martin


Další destinace, kam se člověk jen tak nepodívá. Tam se mnou, kromě přítele přítelovy rodiny, byl i můj táta. Opět dlouhá cesta letadlem, moje druhé přelítnutí atlantiku a zažití toho neskutečného tropického vedra co tam bylo a na který sem doposud nebyla zvyklá. Vzpomínám, jak jsme byli v Miami ubytovaný kousek od letiště a jak jsme všichni fotili letadla. Jeden den jsme jeli do centra Miami a kouknout se na slavnou pláž v Miami a dát si tam nějaké dobré jídlo a ochutnat pravou čerstvou americkou bagetu na benzínce která byla poblíž hotelu. Pár dní potom jsme přeletěli krásnou oblast karibských ostrovů a přistáli jsme na ostrově Svatý Martin, který je známý pláží Maho beach ke který blízko sedají velká letadla. Tam vzpomínám na ty noci jak nás štípali komáři a my se ráno drbali jak kdybysme měli blechy. Ale nejhezčí na tom bylo koupání na jedné z pláží, kde byly obrovské vlny ale vůbec žádný lidi a celá kilometrová pláž byla jen naše. Přesně na té pláži jsem utopila svoje oblíbené sluneční brýle. Teď už se tomu jenom směju ale v té době mi do smíchu moc nebylo. :DO dalších mých destinacích v dalším článku. Už teď se bojím, že to nikdo nedočte dokonce. :D Takže pokračování příště.

Určitě mi dejte vědět, zda byste ode mně chtěli více takových článků o mých cestovatelských zážitcích. Mě to neskutečně baví.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Anny a Pepa Anny a Pepa | Web | 18. února 2016 v 15:28 | Reagovat

Peťuško, za mě a Pepu určitě ANO! Ráda si přečtu další tvoje zážitky z cest :) Je to hodně inspirativní.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama