Fotky

FOTOGRAFIE - Hrátky se zimou

28. prosince 2012 v 13:55 | Petusss
Začátkem období, kdy začala být ta opravdová mrazivá a sněhová zima, jsem vzala foťák "na procházku" naší zahradou. Slunce mi krásně svítilo na objetky, které jsem fotila.
První fotografii jsem nazvala ZMRAZKY a druhou jsem nazvala HRA ZIMY. Poslední fotografie se mi líbí asi nejvíce. Ale každá má pokaždé to své kouzlo.
Tak se kochejte a pište Vaše názory.

FOTOGRAFIE - Zvědavá sýkorka

22. listopadu 2012 v 19:08 | Petusss

Dnešní den byl se stylu domácího lenošení. Měla jsem být na praxi ale jelikož tam nefungoval proud z důvodu nějaké opravy, tak jsem dostala volno. Ráno jsem se probudila kolem devátý hodiny a pustila si film. Potom jsem šla ven doplnit sýkorkám krmítko jednou celou slunečnicí a v tom mě napadlo, že bych si jednu mohla dát na své okno a tím "ty potvory" přilákat abych je mohla fotit hezky zblízka. Tak jsem jim to tam připravila a neuběhla ani půl hodina a už se tam objevil první hladový krk. Na focení jsem musela použít svůj mobil, protože foťák si bere taťka do práce (GRRR...KILL MY DAD). Tak jsem je dnes celý den pozorovala, jak si dávájí do zobáčků. Tato fotografie je ze všech těch nepovedených nejhezčí. Jenom škoda že je na okně ta voda a špína. Máme starý okna a ty už nemají tak dobré těsnění a už nejdou opravit. Ale zase je dobrý že tato voda v zimě při velkém mrazu "čaruje" tuhle nádheru. Už se na to zase těším.
O víkendu zkusím vyfotit hezčí fotografie se sýkorkama.


Zítra už bohužel musím do školy. Naštěstí máme jenom tentokrát 4 hodiny, protože je den otevřených dveří a to ještě máme až od druhé hodiny. Takže pohoda, klídek a tabáček.
V tomto týdnu jsem si byla s mamkou vybírat šaty na maturák. Zatím mám vybraný takový dlouhý růžový, ale o víkendu ještě zajdeme do jedný půjčovny. Pokud si tam ale nevyberu tak si vezmu ty růžový. Ehm samozřejmě že si je půjčím :D.


Určitě chci slyšet vaše reakce na fotografii. Předem děkuji za každou vaší reakci.

FOTOGRAFIE - Pardubický zámek

9. srpna 2012 v 20:04 | Petusss

Na Pardubickém zámku to je pěkný. Moc to tam mám ráda. Dneska jsem se tam s taťkou zašla podívat na pár výstav, když budu jmenovat konktrétně tak, tu budu na dlouho a nikoho to tu zajímat ani nebude. Po shlédnutí výstav jsem ho překecala, abyjsme se šli ještě podívat na zámecké valy, odkud byl zámek nádherný. Pár fotek nafotil i se mnou ale ty dopadly kriticky, takže se jimi chlubit radši nebudu. Ta co vám tu ukazuji je asi nejpovedenější ze všech. Stejně nejlíp se fotí u moře, tam ty fotografie jsou prostě nejhezčí. Za týden touto dobou už budu u moře a všechno si to tam nafotím a zdokumentuju svým polokompaktem, který se tváří jako zrcadlovka ale zrcadlovka to není byť nemá objektiv. Já si na tu pořádnou zrcadlovku vydělám, až budu chodit od září chodit na praxe. Jen si musím počkat do prosince.
_____________________________________________________________________________________
Ještě před dovolenou bych chtěla zajet do Prahy. Nevíte náhodou někdo jestli mají ještě v obchodech výprodeje? Potřebuju to nutně vědět prosím. Chci si ještě něco pořídit na dovolenou pěkného.
_____________________________________________________________________________________

Tak co říkáte na mou fotografii?

FOTOGRAFIE - Makro olejka

5. května 2012 v 17:51 | Petusss


Opět jsem dostala chuť fotit. Dneska jsem jela s taťkou fotit letadla k nám k letišti. Zrovna v té době jsem se tam nudila, tak jsem využila chvilky něco vyfotit jiného než jen létající stroj s lidmi. Řepkové bylo krásně rozkvetlé. Uplně jsem do něho chtěla hupsnout, radši jsem to neudělala protože bych byla celá žlutá od pylu.
Fotografii jsem poté doma trochu barevně upravila aby byla jasnější a zářivější.

Taky jsem moc ráda že je další volno, jenomže špatný na tom je, že tohle volno bude poslední do konce prázdnin. Tak si je musim užít, i když nevím co budu ještě dělat.


FOTOGRAFIE - Rozkvetlá jabloň

1. května 2012 v 21:56 | Petusss


"Byl pozdní večer, první máj, večerní máj byl lásky čas. Hrdličin zval ku lásce hlas, kde borový zaháněl háj. O lásce šeptal tichý mech... "

Ani vám to nemusím říkat, že tato básnička patří k dnešnímu dni, žé. Dnes mi děda říkal, že dříve museli chodit do průvodu. Mě by se teda nikam nechtělo jít. Ono stačí že jsem dnes s rodinou jela na menší nákupy a už jsem toho měla až po krk :D. A stejně já nějaký 1. květen neslavím. Nikdo mě nepolíbil, takže asi uschnu :D. Dala jsem pusinku akorát Pepčovi.
No a teď k něco k fotografii. Teď v neděli jsem neměla co na práci a tak jsem "šlohla" taťkovi foťák a šla fotit naše rozkvetlé jabloně, docela mě štve, že jsem nestihla vyfotografovat višeň, jenomže ta už dávno rozkvetla. Já si na ní počkám za rok...hvaj hvaj :D. Té fotografii jsem dodala opět větší nádech menší barevnou úpravou.

Teď opět něco mimo. Na dnešku nesnáším to, že zítra je zase škola. Navíc ve čtvtek je rodičák a ještě v ten den píšeme velkou písemku z občanské nauky. Ten učitel se uplně pomátl. učíme se tu nějaký práva jak na nějaký vysoký právnický....ten učitel to učení hrozně žere. Ani se mu nedivím když je jak chodící encyklopedie. Ale já se kvůli té písemce stresovat nebudu. :D

Tak se mějte hezky po májovsku a hoďte mi sem nějaký váš komentář k fotografii, jak vás zaujala.
Děkuji.

FOTOGRAFIE - Potkáme se v cíli

11. dubna 2012 v 20:34 | Petusss

Zdravím, tak vám přináším další fotografii.
Jednou ráno, když jsem vstávala do školy jsem šla k mému oknu a roztáhla rolety a uviděla jsem nádhernou oblohu s čárami od letadel. Honem rychle jsem vzala foťák a hned si tu nádheru vyfotila. Taková rána mám ze všeho nejradši a nejlepší je při té podívané myslet na dobré věci a přemýšlet o nerealitě. Jsem trošku takový snílek. Ale někdy je dobré když se budu držet při zemi a žít v realitě. No ráda bych se vydržela dívat na tu oblohu ale musela jsem jít do školy.
Tuto fotku jsem nazvala: Potkáme se v cíli, no dyť přece každé letadlo musí letět do nějakého cílového bodu, kde nabere lidi a odletí s nimi na další cestu => "jéé zase ty moje nesmysly, už bychs tím měla vážně přestat :D".

Snad se vám tato fotografie líbí, a určitě napište jak se vám líbí a jak na vás zapůsobila.FOTOGRAFIE - Zima opět čarovala aneb námraza podruhé

3. února 2012 v 11:19 | Petusss

Musím se vám opět pochlubit s dalším fotografickým úlovkem, který jsem ulovila při dnešním probuzení. Opět je to námraza na mém okně. Hrozně jsem si to zamilovala. Tentokrát se mi podařilo vyfotit "větvičku" námrazy. Vypadá prostě jako sněhová vločka. Jsem tím pokaždé tak unešená. Aspoň, že jsou ty prázdniny, mohla jsem se tou námrazou kochat dlouhou dobu.

Včera jsem byla s rodiči v Praze vyzvednout ty lístky na divadelní Partičku a už teď se na ní hrozně těšim až uvidím Geňu, Suchoše, Ondru a Igora. Po vyzuvednutí lístků jsme samozřejmě nemohli vynechat obchody. Obešli jsme si obchody Na Příkopech a pak zašli do Palladia. Koupila jsem si tričko z An Christine a pak legíny z Tezenis a jsem uplně spokojený člověk.
Tak opět komentujte mojí fotografii.

EDIT: Změna designu, dodělám příště

FOTOGRAFIE - Námraza na okně

28. ledna 2012 v 16:14 | Petusss

Tohle období zimy miluju. Ráno se probudím, venku mrzne a na okně se mi vytvoří námraza. Hrozně se na to ráda dívám. Nechápu, jak to ta zima dokáže. Fakt nádherná podívaná. Kdybych nemusela do té školy tak se na to koukám hodiny. Naštěstí včera se mi to splnilo. Jsem totiž nachlazená a tak jsem ve čtvrtek a pátek byla doma. I když mi moc nebylo dobře, tak jsem na to chvilku koukala a pak jsem si šla znovu lehnout. Samozřejmě fotografii jsem zkusila nějakou udělat. Tahle se mi prostě povedla nejvíc. Co na ní říkáte?

Tenhle víkend jsme chtěli jet na ty hory. Ale jelikož mám děsnou rýmu, tak asi nikam nepojedeme. Ale mamka mi slíbila, že možná někdy v týdnu pojedeme na večerní lyžování. A také někdy v týdnu se stavíme na chvilku v Praze. S mamkou jsme objednali lístky na divadelní Partičku a tak si potřebujeme do konce týdne vyzvednout lístky, takže zajdeme někam do obchoďáku, nejspíš do Palladia :P. Takže se moc těším.

FOTOGRAFIE - Fotografie nemá název, protože majitelka žádný nevymyslela

13. ledna 2012 v 17:51 | Petusss

"Konečně. Zaplať pánbůh. Je tu pátek." Už se to opravdu nedalo vydržet, všechny ty písemky. Dneska jsme psali poslední dvě z ekonomiky a informatiky. Jsem tak ráda že je to za mnou. Ještě přežít nějak pondělí a potom mám opět praxe.
• • •
No dost toho povídání o škole. Teď něco k fotografii. Okolo těch kolejí každý den chodím. Zrovna nám odpadly hodiny kvůli dnu otevřených dveří, tak jsem šla sama na vlak, protože ještě předtím jsem si došla na oběd, kam chodím ze třídy jako jediná :D. Měla jsem myslím ještě půlhodinu času, než mi jel vlak. A tak jsem vytáhla můj mobil a začala jsem mít opět fotografickou náladu. Chtěla jsem vyzkoušet jak na mém mobilu funguje snímání panorama. Myslím, že takovéto typy fotografií budu fotit častěji, protože jsem si tento typ snímání poslední dobou moc oblíbila.

Jakpak se líbí má fotografie vám. Jsem na vaše komentáře zvědavá. A taky se vás zeptám na jednu otázku. Chtěli byste tu vidět nový design nebo tenhle tu mám nechat?

FOTOGRAFIE - Only with you

28. prosince 2011 v 14:25 | Petusss


Předtím než jsem uplně dodělala tuto fotografii jsme s kámoškou na internetu viděli takto podobně vyfocené ruce ařekli si, že bychom to mohli udělat taky. Tak samozřejmě jsem se musela toho ujat já a ona mi ten obličej na ty prsty nakreslila. Pak přišlo na řadu focení před zdí. Nějak mě nešla dobře natočit ruka, málem jsem si jí vykloubila ale nějak jsem to přežila. Asi další měsíc, kdy jsem na ty fotky narazila tak jsem si řekla že bych ten náš "projekt" mohla nějak dodělat. A tak jsem přemýšlela nad pozadím. Nakonec mě napadlo že bych mohla vyfotit adventní věnec a hodně ho rozostřit. Tento krok jsem také udělala a nakonec jsem otevřela photoshop a nějak to dodělala. Nakonec vznikl tento výtvor. Tak co na něj říkáte? Já vím že není originální ale někdy se vyplatí "opičit" se po někom a hlavně když při tom zažijete tolik zábavy.

FOTOGRAFIE - Just a dream

20. listopadu 2011 v 11:09 | Petusss

V minulých čtrnácti dnech jsme jeli se třídou na výstavu Exkurze do pražského Rudolfina. Byla v té době docela mlha a tak jsem nevěděla jak bude fotografie vypadat. No doma jsem zjistila, že je příšerná a tak jsem musela jako správná grafička udělat malou úpravu. Řeknu vám, Praha po ránu je opravdu kouzelná, vidět Pražský hrad a Petřín v mlze je obdivuhodný zážitek pro mě. Příští pondělí jedeme opět se třídou do Prahy ale tentokrát na exkurzi do Senátu a určitě zas udělám nějaké fotografie.

FOTOGRAFIE - Suchá tráva

13. listopadu 2011 v 20:17 | Petusss

Aktuální fotografie ze sobotní procházky okolo Pardubického letiště. S taťkou tam často jezdíme se dívat na letadla, když zrovna něco lítá. Zrovna jsme se jeli podívat na výcvik airbusu a už jsme he nezastihly protože jsem přijeli pozdě. Chvilku jsme tam s taťkou ještě zůstali a že bylo krásné slunečné počasí tak jsem neváhala a okolí letiště si trochu "prošmajdala" a něco se snažila vyfotit. Tahle se mi líbí asi nejvíc.

• • •
No jinak tenhle víkend byl docela dobrý, ještě tuhle sobotu večer jsem s mamkou byli na koncertě Daniela Landy v ČEZ Areně v Pardubicích. Mamka dostala volňásky z firmy a tak jsem šli. Jako moc toho zpěváka nemusím ale živej koncert je živej koncert a ta úžasná atmosféra do toho byla dokonalá. No a po úžasném víkendu opět škola. Snad ty 3 dny nějak utečou a pak je volno a my ho máme i v pátek a to je jedině dobře. A taky je neskutečný jak se strašně blíži Vánoce.
No nic mějte se pěkně.


Petusss

FOTOGRAFIE - Vzpomínka na léto

21. října 2011 v 17:44 | Petusss

Vkládám opět novou fotografii, tentokrát je to mamčina kytka (nemůžu si vzpomenout na název). Fotografie je má "vzpomínková" na léto. Teď bych už vážně chtěla tu zimu, jet prostě lyžovat a koukat se na krásu sluncem třpytivého sněhu. Ale tím jsem trochu odbočila. Fotografii jsem trošku zase upravila, aby nebyla tak vybledlá. No nato že používám k fotografování kompakt tak zas to makro není špatný, chce to prostě zrcadlovku. Ale i tak se mi podle mého názoru zcela povedla.

FOTOGRAFIE - Přímořská krajina

6. října 2011 v 21:51 | Petusss
Miluju přímořskou krajinu. Toto, pro mě velmi zajímavé místo jsem vyfotila na dovolený, když jsem jeli na výlet. Hrozně mě ta pláž zaujala a ještě ta tráva té fotografii dodala nádech. Hned bych se na to místo vrátila. Hned bych napravila to, co jsem zapomněla vyfotit. Za rok se tam možná vrátím a všechno co jsem chtěla ještě vyfotit tak napravím.
Na letošní prázdniny mám dobrý vzpomínky a ty mi nikdo nevezme.

FOTOGRAFIE - Palmový list v odlesku

5. září 2011 v 17:43 | Petusss
Palmový list jsem fotografovala u moře. Moc kvalitní ta fotografie není, to víte, mobil. Naštěstí stačila menší uprava a přidat odlesk a ne tak úžasná fotografie je na světě. Samozřejmě, že jsem se zrovna nudila. Škoda, že u nás taky nerostou palmy třeba jako plevel. To by bylo super :D, nemyslíte. A místo jehličnanů včude jenom palmy :D.
Dokážu si to představit.
No konec mý diskuze, radši. A vy, komentujte komentujte prosím.

FOTOGRAFIE - Loďka u mola

27. srpna 2011 v 11:56 | Petusss
Tato lodička kotví blízko našeho apartmánu, samozřejmě, že jich tam je víc ale tahle se mi nejvíc líbila i s tím pozadím. Stejnak je super být u moře a v noci poslouchat šumění vln a ryb. Bude mi tohle všechno chybět. Možná že za rok či za dva se na toto místo vrátíme a vůbec nevadí, že už tu budeme potřetí. I když už se docela těším domů až uvidím Pepíčka. Prostě doma je doma, ale u moře je taky krásně ;)

FOTOGRAFIE - Duha

14. srpna 2011 v 20:53 | Petusss

Jedno podvečer, kdy se nad městem tak divně zatáhlo náhle začalo pršet. jenomže do toho vysvitlo slunce a začala se tvořit duha. jenomže ta duha byla tak jasná a nádherná, že jsem z toho měla oči vykulený. Nikdy jsem takovouhle jasnou a žářivou duhu neviděla. Pěkně se nám zjevila u našeho domu. A byla uplně obrovská. Všimněte si že nad ní se tvořila i druhá duha, jenomže ta už tak zářivá nebyla. Škoda že jsem neměla zrcadlovku a k ní i dobrý objektiv, který by ji dokázal vyfotil celou. ˇAle jsem ráda, že jsem jí viděla. Nikdy na to nezapomenu.

FOTOGRAFIE - Venkovní lampa

22. července 2011 v 22:07 | Petusss
Tuto lampu jsem fotila na úterním výletě. Hrozně mě zaujaly svým tvarem a historickou podobou. A ještě aby fotografie měla svůj historický nádech, tak jsem jí ještě trochu doupravila a přidala jí více historický šmrnc.

FOTOGRAFIE - Letadlo ve vzduchu

21. června 2011 v 16:23 | Petusss
jednou takhle když bylo nádherné počasí jsem seděla venku na zahradě a pozorovala letadla. Když jsem uviděla v dálce toto okamžitě jsem domů letěla pro foťák a hned ho vyfotila. Kdyby chtěl někdo přesnější informace tak je to velký čtyřmotorový airbus společnosti Emirates (všimnete si ze spoda toho nápisu) a letěl někam do Spojených Arabských Emirátů. jednou bych takovýmhle letadlem chtěla letět. Já letěla pouze zatím jednou a to do Egypta a ještě malou mrchou, kde nebylo ani dostatek místa když donesli jídlo a bez obrazovky kudy letíte ( správný název obrazovky v letadlech je Airshow).
Možná že jsem častěji budu dávat fotografie letadel i těch kteří jsou ještě na zemi.

FOTOGRAFIE - Zatmění měsíce

19. června 2011 v 21:21 | Petusss

Celý den jsem se na něj těšila až ho uvidím. Nastala desátá hodina večerní a já stále nic neviděla. Byla hrozná oblačnost. Myslela jsem, že se na to vyprdnu ale pak kolem 22:10 jsem šla na balkon a uviděla jsem žářící se měsíc jako kdyby hořel. Honem jsem vzbudila mamku, která už spala aby se na to šla taky podívat. Pak jsem tam ještě sama seděla půl hodiny než vyleze ze stínu. Jenom mě mrzí, že jsem neviděla začátek, ale aspoň kousek a to mi bohatě stačilo.

První fotka je ještě ve stínu a na té druhé už vylejzá.
 
 

Reklama