Graphic Arts

GRAFIKA - Logotyp historické události

28. ledna 2015 v 22:27 | Petusss
Výroba grafiky mě na mé vyšší škole baví. S naším učitelem jsme od začátku prosince dostali za úkol vytvořit logotyp nějaké historické události. Abych přiblížila slovo logotyp, tak to znamená vytvoření grafického loga a jeho aplikace na další reklamní věci. Nevím ani proč, ale vybrala jsem si vypálení Lidic. Věděla jsem, že tvorba loga mě bude bavit a že se něco dalšího naučím. Vše jsem vytvářela v programu Adobe Ilustrátor, což si myslím že je ten nejlepší program na vektorovou grafiku. Vše jsem sladila do růžové barvy. Logo Lidice je tvořeno jako trnová koruna s růžemi, který symbolizuje tuto událost a hlavně smutek.
Logo jsme museli umístit na propisku, placku, tričko, vizitku, dopisní papír, dopisní obálka a vytvořit plakát na touto událost. Pan učitel mi řekl, že je to profesionální práce, tak nevím no zdal měl pravdu. :D Já si to nemyslím že by to bylo až zas tak profesionální. Pokud si chcete práci přiblížit, kliněte na obrázek pravým tlačítkem myší či touchpadu.
Napište mi, zda byste chtěli vidět další mé grafické práce, kterých je opravdu spousta.

GRAFIKA - Maturitní práce - koláž

19. května 2013 v 11:55 | Petusss
Tento pátek mi pokračovala další maturitní část a tou byla praktická část. Na tuto část maturity jsem se asi nejvíc těšila a vůbec jsem se jí nebála. Byla jsem akorát malinko nervní, co si vůbec vytáhnu. Měla jsem zrovna dobrou ruku. vytáhla jsem si číslo 3 a pod tímto číslem se skrývala koláž na téma české hory. Hrozně se mi v tu dobu ulevilo a také jsem byla s tímto tématem spokojená. Tvorba koláží mě moc baví a dokonce to zjistili i v grafickým studiu, kde jsem půl roku byla na brigádě. Byla jsem tak nesmírně ráda za tento úkol. Jenom co mě trochu naštvalo, byly obrázky a jejich příšerný rozlišení. A to nám ještě říkali, že obrázky budou dostatečně veliký. Toho jsem se právě ujistila no. :D

Obrázky, které jsme měli k dispozici a byly nahrané na CD, tak pouze ty jsem mohla použít. Bylo jich tam asi 20 na výběr a já jsem měla v zadání udělat tu koláž z deseti prvků. Samozřejmě, kdybychom mohli použít internet, tak si najdu lepší fotografie a použiju je. Bohužel internet jsme použivat nemohli a byl odpojen.

Koláž mě zabrala necelé 4 a půl hodiny. Tvořit jsem to měla na formát A3. Vše, co bylo napsané v zadání, tak jsem doufám splnila. Teď je pouze na učitele, aby je má práce zaujala a dali mi za to dobrou známku. Ostatní spolužáci měli samozřejmě jinou práci a samozřejmě i těžší a více pracnější. Například tvořili různé brožurky, které pak museli všelijak skládata řezat. Já jsem pouze koláž vytiskla na trvdší papír a ořízla že všech stran bílé okraje papíru. Tím byla moje maturitní práce hotová a mohla jsem jet domů.

Chvilkama jsem si vůbec říkala, že taková práce snad nepatří k maturitnímu tématu. Spíš jsem si u toho hrála s obrázkama. :D A jednu dobu jsem vůbec nevnímala okolí. Ještě, kdyby nám dovolili pouštět si do sluchátek hudbu, tak si fakt připadám jak doma, když tu tvořím nějaké ty své voloviny. :D
Vím, že má práce není uplně dokonalá, ale jsem s ní docela spokojená. Tak schválně jestli poznáte, z kolikati fotek je to složený. :D Né, dělám si srandu.
Tak a teď mě zajímá váš názor na mojí koláž. Líbí se vám aspoň trošku?

GRAFIKA - Vizitky

20. února 2013 v 16:54 | Petusss
Už dlouho dobu vám chci ukázat mojí grafickou tvorbu. Dnes jsem se k tomuto činu konečně dokopala. Můj notebook je zaplněný mojí grafickou tvorbou, kterou jsem si postupně stahovala z praxí. Mým asi druhým nejoblíbenějším grafickým tématem jsou vizitky. Tvorba vizitek mě baví. Pokaždý víte rozměr (90x50mm), kterej je vždy v krajním případě stejný. Někdy se objevují i jiné rozměry ale není to tak časté. V dnešním světě, má vizitku skoro každý člověk. I já jí mám, je teda strašná, protože jsem jí dělala, když jsem chodila do prváku. A za tu dobu jsem se prostě zlepšila. Ale pořád jí nosím u sebe a vzpomínám na dobré časy. I dnes vám tu z mé tvorby ukazuju tři mé asi nejpovedější vizitky. Tu první s tím lvem jsem tvořila v Ilustrátoru a ostatní jsou tvořeny ve Photoshopu. No, když se teď na ně tak dívám, tak zjištuji celkem dost chyb. Vůbec jsem nedodržela 5mm okraje u těch dvouch prvních vizitek. Za to by mě šéf na praxích napomenul. Teď už se je u všech grafických výtvorů snažím dodržovat. No i když někdy mi stejně ruka ujede. :D


Snad se vám moje vizitky aspoň trošičku líbí, tak budu moc ráda.
Klidně bych někomu z vás vizitku vytvořila.
Tak se tedy kochejte a já se musím vrhnout na ájinu, zítra zkouší 15 maturitních témat. Tak bye bye.

GRAFIKA - Vektorová andulka

8. června 2012 v 21:37 | Petusss
~Klikni pro zvětšení na obrázek~

Dneska při menší a "každodenní" nudě na praxích, kdy jsem neměla co na práci, no měla jsem co na práci ale do ní se mi dvakrát moc nechtělo. Dostala jsem chuť zapnout si ilustrátor, který doma nemám a strašně bych ho chtěla mít v mém počítači ale nikde ho nemohu sehnat, a nakreslit andulku Pepíčka. I když učitelka se musela trochu divit, že se do něčeho takového pouštím , protože ostatní prostě takové "patlačky" nebaví. Řeknu vám to takhle. Mě to prostě baví. Poslední dobou jsem si oblíbila kreslit do ilustrátoru, i ve škole když dostaneme na úkol udělat nějakou vizitku, tak první co je, tak si zapnu ilustrátor a prostě už v něm dělám různý tvary a křivky a dolaďuju si tu práci.
Jenom by to chtělo, trénovat a trénovat. Tato moje kresba až zas tak dokonalá není. Za prvý jsem ji dělala narychlo, protože, už jsem se vážně měla věnovat práci , kterou mi učitelka zadala. A stejně když někam odešla ze třídy tak já zase šla pracovat na mé kresbě.

© NO COPYRING

GRAFIKA - Plakát na náš film Oběšenec

29. března 2012 v 13:04 | Petusss
V rámci praxe, točíme ve skupince menší dokument o krimi. Film se jmenuje obešenec a je to vlastně o tom že spolužačka najde jakoby obešeného spolužáka a pak se to tak různě vyšetřuje. Já tam hraju kriminálníka, který vyšetřuje stopy. Je u toho natáčení nehorázná sranda. Zítra ten film budeme dotáček a po velikonocích ty videa budeme stříhat, aby vztoho vzniklul film.
Dneska jsme měli vymyslet na ten film plakátek. Moc se mi líbí zarovnání toho textu jako že je oběšený. Možná že kdybych přida ještě nějaký text vedle to tak by to bylo ještě lepší ale zase to nechci přeplácávat.
Tak co vy na něj?

GRAFIKA - Obal na DVD: Kouzelná Romance

29. února 2012 v 13:19 | Petusss

Dneska na praxích vyrábíme jako souborku obal na DVD na který film chceme. Já si vybrala romantickou komedii Kouzelná romance. Ten film se mě líbí už kvůli tomu, že je napůl kreslený a napůl hraný. Máme to zadanou jako souborovou práci. K tomu máme udělat ještě obal na cd a nějaký letáček k filmu. Ten ještě nemám hotový ale ten udělám asi až zítra.

Dneska nebo zítra jdu s mamkou do Afi paláce, v Praze na nějaký nákupy nebyl čas, protože jsme na začátek představení divadelní Partičky měli asi hoďku čas. Zašli jsme si radši nějak na jídlo, protože jsme všichni byly hladový :D...Jako vždy :D :D
Představení bylo moc úžasný. Nejlepší asi byly filmové žánry. u toho jsem se nasmála nejvíc. Taky byla sranda představovali manželskou noc jak to má být správně a jak né. U toho si Geňa lehnul na Suchánka. To byla taková prča.

No tak jdu dále pokračovat v práci ve photoshopu na mém obalu. Stejně končíme ve 2 hoďky, tak na tu chvilku se tu nějak zabavím (jako vždy na internetu) :D

No copyring please!

GRAFIKA - Plakát na mé vlastní písmo

17. ledna 2012 v 13:31 | Petusss
Tak jste se konečně dočkali. Tady je ten slibovaný font, který momentálně vyrábíme na praxích. Já jsem ho měla hotový jako první. Tak mi učitelka ještě dala za úkol udělat na něj nějaký plakátek. Písmo byla velká piplačka, hlavně vytvořit ten otisk prstu byl asi tím nejtěžším oříškem. A pak už jenom stačilo udělat abecedu a bylo hotovo.

Tak co na něj říkáte?

GRAFIKA - Návrh etiket na pet lahve

16. září 2011 v 21:05 | Petusss
Tento týden jsme měli za úkol vymyslet etikety na pet lahve jak jsem psala v předchozím článku. Návrhy se docela povedly, i vyučujícím se líbily. Dokonce jsme si je mohli vytisknout a nalepit na lahve.
Na ukázku vám tu dávám 2 návrhy, abyste viděli, co všechno ve škole vyrábíme.
Tak co na ně říkáte? A líbily by se vám na lahvích doopravdy?

Plakát Piranhas 3D

9. srpna 2011 v 18:41 | Petusss
Plakát na film Piranhas, jsem ještě dělala před rokem ve škole. Čirou náhodou jsem ho našla ve svém noťasu a nemolhla jsem si ho vám ukázat. Pokoušela jsem se jenom o kopii originálu, takže nijak moc extra není mnou vymyšlený. No ale snaha se cení, ono taky najít na internetu nějaký kvalitní a velký obrázek dá taky nějakou práci. Jó mám hodně vzpomínek na druhák. Hlavně z praxe. Toto jsem právě tam dělala.
Tak snad se líbí. Cením si vašeho každého komentáře ;)

Přání pro oslavenkyni Kiki

15. července 2011 v 15:05 | Petusss
Udělala jsem přáníčko pro Kiki, který je dneska už 14 let. Ještě jí přeju hodně úspěchů ve škole a v životě a krásný zážitky s její andulkou Katty. Ať se jí splní všechna přání.
Snad se bude přáníčko líbit. ;)

Moje grafika aneb nuda ve škole - Brouci

21. ledna 2011 v 10:58 | Petusss
petusss.blog.cz
Dneska máme po dlouhé době počítačovou grafiku. Učíme se jak pracovat inteligentními objekty. A Petusss místo toho tady nudou dělá z brushů obrázek. Prostě nuda. To víte, už je páteček, každý se vidí už doma.
A já také.Moje grafika - Sprej

9. ledna 2011 v 19:15 | Petusss
(c)petusss.blog.cz
Opět je tu další můj 3D obrázek. Tentokrát je to sprej. Sprej je opět dělaný v Adobe Ilustrátoru.

Moje grafika - 3D kostky

7. ledna 2011 v 20:02 | Petusss
petusss.blog.cz
Ty se mi moc líbí. Dneska jsem se naučila vytvářet ve škole 3D grafiku a myslím že jí hodně využiju.  Tohle byl takovej zkušební výtvor takže nic moc, možná kdybych si vyhrála víc stěmi barvami, tak by byly lepší.
Dělali jsme je v Adobe Ilustrátoru. Škoda že ten program nemám doma. :(
Zítra přidám další 3D výtvor, těšte se. :)

Moje grafika - Pohlednice z mého okolí

22. listopadu 2010 v 17:37 | Petusss
Pohlednice jsem dělala před 14 dny na praxích. Měli jsme je jako souborku a já za všechny dostala samozřejmě za jedna :)
(c)petusss.blog.cz / Petusss
více pod perexem

Plakát - Let´s dance D

16. listopadu 2010 v 19:34 | Petusss
(c)petusss.blog.cz/Petusss
Opět jsem to dělala na praxích. zase jsme mělai za úkol udělat další plakát. Ten se mi možná líbí víc než ten předchozí.

Předchozí plakát k nahlédnutí TADY

Plakát - The Last Song

25. října 2010 v 13:42 | Petusss
(c)petusss.blog.cz/Petusss
Plakátek k filmu The Last Song (Poslední píseň)

Vyráběla jsem to na praxích, mohli jsme si vybrat jakej filmík chceme já si vybrala právě tenhle protože jsme ho ještě neviděla a vidět bych ho chtěla.

Úpravu fotek jsem si dělala sama ve photoshopu a text jsem psala v Adobe Ilustrátoru.
Myslím si, že plakátek se mně moc povedl.
Jsem zvědavá na vaší reakci!

Sprite ála disco

5. dubna 2010 v 21:44 | Petusss
(c)petusss.blog.cz
Název: Sprite ála disco
Počet použitých obrázků: 1
Použity: styly, průhlednosti, brushe
Vyrobeno: v ps ve škole
Poznámka: opět jsme vyráběli společně s učitelem. Moc se mi to líbí, jsem spokojená. :)

Umělecké nůžky

19. ledna 2010 v 21:24 | Petusss
Název: Umělecké nůžky
Počet použitých obrázků: 1
Použity: brushe
Vyrobeno: v ps ve škole
Poznámka: dyž nám pan učitel ten výrobek zezačátku okazoval uplně jsem valila oči, že to nikdy neudělám a že to bude moc těžký to vyrobit. Ale právě, že to bylo uplně lehký. Je to jenom takový hraní a patlání s brushema. S tímhle výrobkem byjsme si klidně mohli vyhrát za celý odpoledne ale my jsme to udělali narychlo za 2 vyučovací hodiny.
tak co vaše reakce na můj výtvor.

DON´T COPY!

Koláž se slunečnicí

16. prosince 2009 v 18:04 | Petusss
Název: Koláž se slunečnicemi
Počet použitých obrázků: 3
Vyrobeno: v ps ve škole
Poznámka: Moc se mi ta koláž povedla a dělat koláže v ps je docela jednoduchá věc. jsme zvědavá na vaší reakci na mou koláž. pište pište.
DON´T COPY

2 výrobek ve photoshopu- made in school

5. listopadu 2009 v 20:21 | Petusss
me se dcl líbí nato že jsme to dělala dcl rychle
ale nějaký nedostatky by se tam určo našly ale to nekoumejte
DON´T COPY!!!!! AUTORSKÝ PRÁVA
 
 

Reklama